Februárové elektronické podujatia v bratislavskom Subclube

Februárové elektronické podujatia v bratislavskom Subclube BOMBING 1

Tri nabité víkendy a raz netradične uprostred týždňa. Zahraničné návštevy, domáca vitálna scéna či Valentínska oslava. Februárové podujatia v bratislavskom Subclube potešia priaznivcov elektronickej hudby tých najrôznejších odtieňov (drum ‘n’ bass, trap, dubstep, techno atď.) fanúšikov ska a reggae i sympatizantov indie rocku.

Tanečná hudba a láska k sebe od nedávna patria. Veď lepší a priamočiarejší spôsob zoznámenia, než na tanečnom parkete asi ani neexistuje. Príď si so svojou partnerkou dať netradičné valentínske rande v Subclube (12.02).  A ak si singel neváhaj si prísť “zaloviť” a zoznámiť sa pri kvalitnej hudbe. Špeciálnym valentínskym hosťom bude holandský producent Nymfo. Pri jeho príťažlivých, iskrivých – sexy beatoch sa budeš cítiť ako v amsterdamskej uličke lásky. Preto nezabudni: láska na teba čaká aj v atómovom bunkri Subclub.

Sobotňajšia noc (13.02) bude patriť všetkým nadšencom ska, reggae, soulovej a punk rockovej hudby. Svoju horúcu, zázračnú gramofónovú ihlu prídu použiť obľúbené trio Ugly Selectors, tento krát v sprievode ostravského Pirate Rude Soundsystem. Tento rok oslávili Ugly Selectors, majúci tú najväčšiu zbierku žánrových vinylov na Slovensku, päť rokov existencie. To je množstvo nekonečných žúrov, z ktorých sa odchádza domov až nad ránom, a vybudovaný “repertoár” obsahujúci zásadné žánrové albumy i nezohnateľné rarity.

Tohtoročná edícia Indie Hits začala poriadne zostra. Už vianočná párty (trhajúca rekordné čísla v návštevnosti) dávala tušiť, že si tieto podujatia našli stabilné miesto nielen u bratislavského publika, ale aj u zahraničných turistov. Siedma sezónna od štartovala s Billy Barmanom a potvrdila párty trend spájania živej a reprodukovanej hudby. A podobným smerom sa bude uberať aj Indie Hits plánovaná na 19. február, na ktorej sa predstavia trojnásobní nominanti Radio_Head Awards (Singel roka, Album roka a Debut roka) skupina Half White Half Blue. Ich syntéza elektronických podkladov a gitarovej hudby funguje stopercentne, čo si môžete vypočuť aj na debutovej EP doske Tannater, či poslednom albume Love Criminal. Dôkladne vyskladané emócie, sýty zvuk, syntetizátorová energia a výnimočné vokály. To všetko je naživo ešte viac umocnené.

Subclub do dnešných dní pociťuje veľkú náklonnosť k berlínskej tanečnej scéne. Tá fungovala už v časoch, kedy bola naša komunita ešte v plienkach. A hoci dnes existuje niekoľko metropol, ktoré dokážu produkovať a zoskupiť kvalitnú elektronickú hudbu, Berlín vytvára stále nové a nové trendy. Berlínski producenti si našťastie Subclub obľúbili, a preto sa môžeme tešiť na ďalšie vzácne návštevy, ako keď sem prednedávnom zavítal “diskopický” Alex Do. Tento krát prichádza (20.02) samotný Dafyr aka Tired Man. Ten začínal s hudbou na začiatku deväťdesiatych rokov a jeho prvé nahrávky patria dnes k zberateľským kúskom. Jeho meno sa spája s kultovým berlínskym klubom Tresor. O support sa postará Kevi Anavi, Hendriks z RedMeatTherapy a Ultraviolet.

Spojenie hudobných žánrov trapu a drum ‘n’ bassu sľubuje poriadne divokú akceleráciu. Na hudobnej akcii Predkože – Črevo – Masaker ( 24.02) sa stretne svet detroitského a chicagského zvuku. O veľký tresk sa postará iba dvadsaťdva ročný mladík Viktor Laho alias Exortt, svetobežník Amida, lámač beatov Krysztalyzed, zohrané duo Aircross, technologický projekt Nine Yards a maskovaný DJ Robx.

Posledný februárový víkend si spravodlivo rozdelí dvojica čoraz úspešnejších eventových organizátorov. Counterpoint je sympatické zoskupenie producentov vyrastajúcich na akciách v Subclube. Dnes už nie sú iba pasívnymi hudobnými konzumentmi, ale sami tvoria hudbu a organizujú úspešné elektronické párty. Riadia sa pritom mottom ” nech zo stropu kvapká pot a nekompromisné nakladačky dunia ako hlava po durmanových zážitkoch“. Piatok 26.02 môžeme očakávať program zložený z producentov Wuuk, Zieglera, Kabala i zakladateľa Counterpoint, kapitána Achaba –  neustále loviaceho ten najdivokejší beat. O úplný záver nabitého februára sa v sobotu 23. februára postará renomovaná značka Dubflex s poriadnou dávkou drum’n’bass, dubstep a trapu. V kvartete účinkujúcich bude hrať prím Komander – slovenský priekopník novodobého trapu. Jeho priezračnú tvorbu môžete poznať aj z kvalitných videoklipov zostavených z mozaiky klubového života. K tomu môžeme prirátať zoskupenie Dubshoock,  solitérov Fayesa a Upraisera a o zábavu do neskorých nočných hodín je tak postarané.

Informácie: