Electronic stage na Colours of Ostrava 2016 pridáva zaujímavé mená

Electronic stage na Colours of Ostrava 2016 pridáva zaujímavé mená BOMBING 2

Celkom dvanásť popredných zahraničných mien ponúkne tohtoročný Electronic stage na festivale Colours of Ostrava. “Minuloročný koncept výberu zameraného na to najzaujímavejšie zo súčasnej elektronickej scény sme sa pre veľký úspech rozhodli zopakovať,” hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová. “Tentokrát však scénu umiestníme do väčšieho stanu neďaleko Dolu Hlubina, ktorý bude rovnako ako minulý rok slúžiť ako oficiálna afterparty zóna po uzavretí hlavného areálu,” dopĺňa.

Doteraz potvrdené zahraničné mená ako Kiasmos, UNKLE Sounds, Erol Alkan, Slow Magic, Actress, Nathan Fake, Rone (live set), Boy 8-bit, Christian Löffler, Cloud Boat, Throwing Snow či Sun Glitters doplnia neskôr ďalšie – české – projekty.

Na Electronic stage v areáli Dolních Vítkovic prídu ako hlavné hviezdy islandskí Kiasmos, inak povedané Ólafur Arnalds a Janus Rasmussen, ktorí do atmosferických polôh miešajú komornú klasickú hudbu s minimalistickým technom. “Kedysi sme povedali, že chceme tvoriť hudbu pre ľudí, ktorí sú už unavení fyzickým tancom, a ktorí naopak chcú tancovať vo svojej hlave,” vysvetlil zámer dua Kiasmos tridsaťročný islandský skladateľ, klavirista a programátor Arnalds, ktorého povesť stúpa s každým novým projektom, a ktorý má na konte taktiež hudbu k viacerým filmom.

Po štyroch rokoch do Českej republiky práve na Colours of Ostrava zavíta so svojim DJským projektom UNKLE Sounds James Lavelle, ústredná postava slávnej britskej trip-hopovej legendy UNKLE.

Britský Erol Alkan je uznávaný ako jeden z najväčších majstrov remixovania a DJského remesla. “Podieľal sa na doskách Klaxons, alebo Franz Ferdinand, vystúpil po boku Daft Punk alebo Madonny,” zdôrazňuje dramaturg Electronic stage Adam Kaňa. V Českej republike sa predstaví prvýkrát.

Britský maskovaný producent Slow Magic, kolega Gold Pandy alebo XXYYXX, ponúkne návštevníkom Colours of Ostrava radostnú hudbu evokujúcu “najlepšie leto vášho života.”

Darren Cunningham aka Actress, popredný elektronický vizionár, ktorému je tesná každá žánrová škatuľka elektronickej hudby, zdieľal pódia s menami ako Atom for Peace, Flying Lotus, Modeselektor alebo Kode 9. Jeho posledný album Ghettoville (2014) vyšiel na známom labeli Ninja Tune.

Prvýkrát do Českej republiky zavíta francúzsky minimal/ambient techno producent Rone, jedna z najväčších senzácií francúzskej elektronickej scény posledných rokov a obľúbenec 3D z Massive Attack alebo Jean-Michel Jarra.

Nathan Fake v novom tisícročí zásadne ovplyvnil nielen britskú techno scénu. Rodák z britského Norfolku minulý rok na Colours of Ostrava nemohol vystúpiť zo zdravotných dôvodov, tento rok to však napraví.

K ďalším zahraničným účinkujúcim na Electronic stage patrí londýnsky DJ a producent Boy 8-bit, mág minimalistického techna Christian Löffler, londýnske duo Tom Clarke & Sam Ricketts aka Cloud Boat, pozoruhodný britský producent Throwing Snow a luxemburský elektronický hudobník Sun Glitters.

Festival Colours of Ostrava sa uskutoční od 14. do 17. júla 2016 v úchvatnom industriálnom areáli Dolních Vítkovic.

Hlavnými hviezdami Colours of Ostrava sú Underworld, Tame Impala, Of Monsters and Men, M83, Passenger, Thievery Corporation, ANOHNI, Kodaline, The Vaccines či Slowdive.

Viac ako 300 programových bodov (okrem koncertov aj divadlá, filmy, workshopy, diskusie, výtvarné aktivity) vrátane fóra Meltingpot prebehne na viac ako 22 otvorených a krytých scénach. K tradičnému návštevnickému servisu budú patriť dve stanové mestečká (jedno tesne vedľa areálu), Family park a Detská zóna s programom, pitná voda zdarma, zľava VLAK+ s Českými dráhami, veľkoplošné projekcie, požičovňa bicyklov, tribúny, program pre zdravotne znevýhodnených návštevníkov Colours bez bariér a výhodné vstupy do objektov v Ostrave Colours Plus a pod.

V predaji sú v túto chvíľu štvordenné vstupenky za 83,12 € v sieti Eventim.sk. Uvedená cena platí do 31. marca 2016. Deti do 140 cm majú vstup zdarma na celý festival, rovnako ako seniori nad 65 rokov v nedeľu.

Generálni partneri: Česká spořitelna a ArcelorMittal Ostrava. Za podpory štatutárneho mesta Ostrava. Hlavní partneri: Agrofert, Vítkovice Machinery Group, Skupina ČEZ. Produktový partner: Radegast. Exkluzivní partner: Česká televize. Generálni mediálni partneri: MF Dnes a Hitrádio Orion.

Zdroj: TS / Zdenko Hanout / HANOUT PR