Dnes začne Festival, ktorý prinesie svetovú hudbu aj zábavu pre celú rodinu.

Dnes začne Festival, ktorý prinesie svetovú hudbu aj zábavu pre celú rodinu. BOMBING 3

V piatok 9. októbra sa začne originálna dvojdňová prehliadka world music a perkusií. V Dome kultúry Ružinov sa predstavia špičkové skupiny, ktoré patria k najsledovanejším v tomto žánri. V koncertnom programe vystúpia projekty z Talianska, Maďarska, Poľska a Slovenska.

V hlavnom programe sa predstaví obľúbená slovenská skupina Banda, ktorá tento rok dosiahla mimoriadny ohlas na festivale Crossroads Ostrava a so skladbou Nádeja obsadila v globálnom rebríčku Ethnocloud prvé miesto. Ďalšími účinkujúcimi budú všestranná Markéta Mazourová -„Prvá dáma perkusií v Čechách“, speváčka Szilvia Bognár, popredná interpretka z Maďarska a poľskú scénu zastúpi skupina SANGO s množstvom perkusií a hudbou v štýle ethnofusion.

Vrcholom festivalu bude vystúpenie talianskej skupiny Officina Zoe, ktorá je momentálne na 6. mieste európskeho rebríčka world music WMCE s aktuálnym albumom Mamma sirena Sú jednou z najstarších kapiel tradície pizzica taranta, ktorý prežíva v súčasnosti vo svete veľký ohlas.

Festival už tradične ponúkne bohatý program, kde si okrem koncertov môžu diváci užiť mnohé sprievodné akcie ako tanečné a bubenícke dielne, hudobný jarmok a ďalšie. Akcia je obľúbená aj medzi deťmi, každý rok ponúka možnosť skúsiť si bubnovanie a muzicírovanie aj pre najmenšie deti zdarma pod vedením lektorov. Nebudú chýbať špeciálni hostia ako bubenícky ansámbel Tortola Drums nepočujúcich detí, skupina Capre, bubnová show Campana Batucada , skupina Acoustic Gangsters, Dúhové eminencie a súrodenci MartinaFrantišek Ďuďovci, ktorí sú známi z účinkovania na festivale Pohoda (2007) a Crossroads Krakow (2015). S festivalom Pohoda bude spojené aj jedno prekvapenie- ľudová skupina Hore Belú voda beží, pod vedením Michala Kaščáka, ktorý príde podporiť Festival a platformu World Music from Slovakia.

V rámci hudobného jarmoku budú pripravené predajné stánky hudobných nástrojov a stánky v spolupráci s Projektom Život. Afterpárty sa bude konať v KC Dunaj, kde sa uskutoční Balkan Beats Party. Pre študentov s platnou kartou ISIC budú na mieste zľavnené ceny vstupeniek.

Viac info: Facebook , www.shiraz.sk,

Festival perkusií a world music

– World of the Drums-

9. október 2015, 19:00

10. október 2015, 18:00, workshopy 10:00, 13:00 a 17:00

DK Ružinov, Bratislava

Zdroj: / TS / PR festivalu /