Depeche Mode zverejnili prvú pieseň z albumu Spirit

Depeche Mode zverejnili prvú pieseň z albumu Spirit BOMBING

Nový song Where’s The Revolution je zverejnený na Youtube. Zverejnenie nie je únikom, ale oficiálne tak urobili na konte Depeche Mode VEVO.

Britská legenda Depeche Mode predstavila pár sekundovú ukážku zo skladby už 11. októbra 2016 na tlačovej konferencii k pripravovanému albumu Spirit. Informácie od ľudí, ktorí skladbu počuli v predstihu, sľubovali starú tvorbu Depeche Mode, no nie je tomu tak. Mnoho fanúšikov je tak trochu sklamaných, no ďalší veria tejto skladbe. Je úderná, chytľavá a má silný text. Britskí hudobníci neobvykle vyjadrujú svoj postoj k aktuálnym spoločenským a politickým udalostiam.

“Žijeme v časoch skutočnej zmeny. Ako starnem, veci, ktoré sa dejú vo svete, ma ovplyvňujú oveľa viac. Myslím na svoje deti a na svet, do ktorého vyrastajú. Moju dcéru Rosie minuloročné voľby hlboko zasiahli… Len vzlykala a ja na to len ‘Wow…'”

“Viem, že pre niektorých ľudí to bude vyzerať tak, že sme bohaté rock stars, žijúce si vo veľkých domoch v Santa Barbare, ktoré sa o svet vôbec nezaujímajú, a je pravda, že máme obrovské šťastie. Ale to neznamená, že sa prestaneme zaujímať o to, čo sa deje vo svete. Naozaj ma to veľmi ovplyvňuje,” vyznal sa Dave Gahan pre Rolling Stone.

Autor: Martina Jarolínová