Čierna oslava v podaní Depeche Mode sa nezadržateľne blíži do Bratislavy

Čierna oslava v podaní Depeche Mode sa nezadržateľne blíži do Bratislavy BOMBING

Desaťtisíce slovenských, ale aj zahraničných depešákov sa už nemôžu dočkať a pripravujú sa na obrovský sviatok – Depeche Mode o mesiac vyrazia na Global Spirit tour.

Letná časť turné pre 1,5 milióna fanúšikov v 32 mestách 21 európskych miest odštartuje už 5. mája v Štokholme a posledným koncertom bude ten v rumunskej Kluži (Cluj-Napoca) v deň Martových narodenín, 23. júla.

Ako už tradične, tour podporuje aktuálny album. Spirit vyšiel 17. marca 2017 a predchádzal mu singel Where’s The Revolution, vydaný 3. februára. Skladba hudobne nadväzuje na novú tvorbu Depeche Mode, ale textovo ide o novinku. Objavuje sa tu politická téma, hudobníci reagujú na situáciu v USA a vo svete, pričom v klipe Antona Corbijna sú zobrazené motívy sociálnej revolúcie. Corbijn je aj autorom vizuálu s vejúcimi vlajkami a pochodujúcimi ťažkými topánkami.

Autorom skladieb na albume Spirit je opäť Martin Lee Gore, okrem Cover Me a Poison Heart. Tie napísala trojica Gahan – Gordeno – Eigner a skladbu No More (This is the Last Time) zložili Gahan s Uenalom. Za pesničkou You Move stoja Gore aj Gahan. Mart spieva tracky Eternal a Fail, ostatné, samozrejme, Dave.

 

Spirit bol prijatý kritikmi pozitívne a atakuje prvé priečky rebríčkov v mnohých, najmä európskych krajinách. Niet divu, že aj kapela si Európu obľúbila a venuje jej celú prvú časť turné. My sa na koncert a čiernu oslavu tešíme 20. mája 2017 na štadióne na Pasienkoch v Bratislave. Pôjde o siedmy koncert turné. Po koncerte je prichystaná afterparty v British Rock Stars. Komu nebude dosť, môže sa zúčastniť blízkych koncertov v Budapešti 22. mája a v Prahe 24. mája, prípadne si spraviť letný výlet do Milána či Varšavy. Viedeň tentokrát v zozname nefiguruje.

Severoamerická časť tour nasleduje po mesačnej pauze až do 27. októbra 2017. Juhoamerických depešákov kapela poteší budúci rok v marci.

Úvodný promo koncert 17. marca v Berlíne sa streamoval naživo a videli ho stotisíce fanúšikov po celom svete.

 Dajte nám vedieť, ako sa na black celebration chystáte vy. 🙂

Autor: Martina Jarolínová