Dannie – Colors Of Light + video

Dannie - Colors Of Light  + video BOMBING

Prinášame Vám prvý oficiálny singel a videoklip z prvej sólovej dosky českej RnB speváčky Dannie. Album nesie názov Colors Of Light a k fanúšikom RnB sa dostala 17.11.2011. Dannii pochádza z hudobnej rodiny s gréckymi koreňmi. Vyrastala v divadelnom a koncertnom prostredia slovenského show biznisu a spievanie sa venuje takmer od plienok. V roku 2009 dokončila absolventské štúdium na Pražské konzervatóriu.

Dannii je pre svoje časté spolupráce s hip hopovými umelcami považovaná za jedinú rnb / hip hopovú speváčku v ČR. Asi najviac sa zaradila do povedomia českých a slovenských poslucháčov vďaka známemu videoklipu k hitovej pesničke Vaša, spoločne s Čistychov, Tinou a Orion, ale aj početným hosťovaním na albumoch českých i slovenských umelcov.

Spolupracovala so slávnym producentom Davidom Bianco pri hosťovaní na doske Davida Kollera, gitarový mág Michal Pavlíček Dannii prizval k naspievanie úvodnej piesne k seriálu Dobrá štvrť, s ktorou v roku 2006 vystúpila na cenách TýTý vysielaných televíziou Nova. Pravidelne spolupracuje so svetovými gospelovými hviezdami a súbory, medzi inými s britským dirigentom Colinom Vassellem alebo dánskym skladateľom Larsom Jochimsenem. Zúčastnila sa turné Daniela Nekonečného a Šum Svistu. Externe spolupracovala s Jiřím Kornom, Vladimírom 518, James Cole, nemeckým producentom Mad Skill, Dj Wichom, Lucasom Skunkwalkerem, Anjelom ocenenými Pio Squad, Mojo rečou, Ektorem & Enemym, americkými raperov Nironic a Hi-Defeat, apod predskakovali takým umelcom akými sú Methodman, Redman, GZA, Fatman Scoop, Living Colour či Delinquent Habits.

So svojou R & B kapelou SIXIN a spevákom Obeyem vystúpila vedľa Kamil Střihavka, Dana Bártu, Báry Basikovej, 4TET a ďalších pred 5-timi tisíckami divákov, ako hosť koncertná verzia legendárneho muzikálu Jesus Christ Superstar v libereckej Tipsport Aréne!

Dannii skladá vlastné pesničky a momentálne sa naplno venuje príprave svojej sólovej dosky. Zároveň natáča dlho očakávané debutový album kapely SIXIN. Od začiatku roku 2011 moderuje na najväčšom slovenskom hip hopovom rádiu Spin so spevákom Benom Cristovao reláciu RnB Nite Fever, ktorý prináša najhorúcejšie novinky zo sveta R & B a soulu. Okrem svojej profesie sa veľmi úspešne venuje učenie spevu a ako hudobný scout vyhľadáva mladé začínajúce talenty pre nahrávacie firmy.