Crea Cage a N2H utekajú pred svetom!

Portico Quartet sa vracia na Slovensko! Post-jazzová senzácia vystúpi na džezákoch BOMBING 4

Gelnická kapela Crea Cage a spišskí raperi N2H sa spojili a prinášajú nový singel Utekám. V novinke hovoria o potrebe „utiecť“ z tejto skazenej reality. Song tvorili vyše roka a podieľali sa na ňom až tri nahrávacie štúdiá.

Nechceli sme to uponáhľať. Nemáme 15, aby sme sa nasilu snažili vyprodukovať desiatky skladieb ročne. Všetci už pracujeme, ale hudbu stále kladieme na prvé miesto. Preto nám mimoriadne záleží na tom, čo našim fanúšikom ponúkneme. Na songu sme pracovali od júla minulého roka. Spevy sme nahrávali v košickom štúdiu Klakson a prakovskom štúdiu Lemakor. Najviac roboty ale určite urobil náš producent OMP, ktorý dal skladbe zvuk a celkový imidž,“ hovorí gitarista kapely Crea Cage Martin Hudák.

Text ku skladbe sa vyberal z viacerých nápadov. Napokon vyhrala téma o úteku z reality. Slohy ku skladbe si napísali samotní raperi z N2H, o text v refréne sa postarali ich kolegovia z Crea Cage. Hovorí MatejN2H.V texte sme nepoužívali vulgarizmy, pretože si myslíme, že doba, v ktorej žijeme je sama o sebe vulgárna. Pri našich songoch považujeme za veľmi dôležité, aby sa s našimi fanúšikmi rozprávali a ponúkli mu stanovisko. Tento krát poukazujeme na špinu, ktorá sa v spoločnosti udomácnila takým spôsobom, že je to nebezpečné“.

Chalani ku skladbe natočili iba lyrics video. Dôvodom sú pracovné povinnosti. „Niektorí z nás pracujú v Bratislave, iní na východe Slovenska. Bolo preto naozaj ťažké stretnúť sa na spoločnom natáčaní. Lyrics video je ale podľa nás výborným spôsobom, ako dostať text k našim fanúšikom ešte bližšie. Okrem uší ho totiž vnímajú aj očami“ dodal MatejN2H. O vizualizáciu skladby sa postarali skúsení producenti z Newill Media Agency.

Skladba oficiálne vychádza 1. Septembra. Naživo ju chlapci odpália už 16. Septembra na futbalovom štadióne v Prakovciach. Tento festival bude mať okrem live premiéry nového singla aj oslavnú príchuť. Crea Cage totiž na ňom oslávi svoje 10. narodeniny.