HVOB A WINSTON MARSHALL ZAHRAJÚ PRVÝKRÁT V BRATISLAVE

HVOB A WINSTON MARSHALL ZAHRAJÚ PRVÝKRÁT V BRATISLAVE BOMBING

Elektro-popové duo HVOB sa po roku opäť vracia na Slovensko v rámci svojho jesenného európskeho turné. Po úspešnom koncerte na festivale Grape však tentokrát Rakúšania vystúpia v klubovom prostredí, z ktorého vzišli. V bratislavskom Majestic Music Club sa predstavia s vlastnou svetelnou show už 22. októbra 2017.

HVOB na koncerte odohrajú pesničky z posledného albumu Silk v kompletnej zostave – teda aj so špeciálnym hosťom, britským gitaristom Winstonom Marshallom. Pôjde o večer plný tanečných beatov, snovosti a melodického techna, pričom kapela predvedie o niečo temnejšiu polohu, než sme boli zvyknutí. Aktuálna nahrávka Silk je ako stret dvoch svetov: techna a indie. Melancholickosť zasneného hlasu Anny Müller a chladný rovný beat Paula Wallnera v zajatí progresívnej elektroniky.

https://www.youtube.com/watch?v=Pc_tBMHcLu8

Rakúske duo je často považované za zázrak súčasnej tanečnej scény, o čom svedčí aj ich raketový štart na koncertné pódiá. Od začiatku si ich podchytil prestížny nemecký label Stil Vor Talent a ich debut HVOB (2013) roztočil kolobeh neprestajného koncertovania na domácich pódiách. Na tie svetové ich vyniesla strhujúca audiovizuálna show prelomového albumu Trialog (2015), kde neprestávajú prekvapovať svojou sviežosťou.

Nepochybným míľnikom je aj ich nadväzujúci album Silk (2017), ktorý s ľahkosťou a intenzitou mieša rozmanité farby zvukov naživo vyžarujúce takmer hypnotickú temnejšiu energiu. Úspech spolupráce s oceňovaným britským multiinštrumentalistom Winstonom Marshallom na seba nenechal dlho čakať, pretože ich úvodná skladba The Blame Game sa stala okamžitým hitom. V Bratislave sa HVOB predstavia prvýkrát, návštevníci festivalu Grape alebo vypredaných koncertov v okolitých krajinách však už vedia, o aké magické vystúpenie ide. Lístky sú dostupné online za 21 eur.

HVOB (at) + Winston Marshall (uk) 22. októbra 2017 20:00
Majestic Music Club, Bratislava

Viac info:

  • FB event: https://www.facebook.com/events/259869567839091
  • Predpredaj: http://bit.ly/HVOB_Bratislava