Colours of Ostrava opäť očarila všetkých návštevníkov

Colours of Ostrava opäť očarila všetkých návštevníkov BOMBING

Colours of Ostrava sa niesla v znamení celosvetovo známych kapiel a krásnych industriálnych priestorov, ktoré zaujmú človeka na prvý pohľad. Naša piatková a sobotná účasť nám priniesla veľa pozitívnych dojmov.

Prvé kapely ktoré nás privítali predznačovali zábavu a energiu. Česká kapela Noisy Pots to roztočila na Arcelor Mittal stage a použitím kuchynských nástrojov – ako to sami nazvali, vytvorili skutočné zaujímavú hudbu. Na Agrofert Fresh stage sme našli hrať v tom istom čase holandskú kapelu Navarone, ktorá svojou energiou a charizmatickým vzhľadom pritiahla mnohých poslucháčov.

Na Full Moon stage, ktorý bol dokonale vsadený do priestoru festivalu,  nás veľmi zaujala kapela Děti medzi reprákama, v ktorej hral a spieval melancholický Dominik Zezula.

Najväčší stage Česká spořitelna sa niesol v hviezdnom obsadení. Po príjemnom roztancovaní kapely Kalàscima, po éterickej mladučkej speváčke z Aurory, o pol noci zahral headliner dňa Of Monster and Men, ktorý so svojimi melodickými piesňami vytvoril v celom areáli dobrú náladu a vniesol doň energiu.

Niečo po pol noci zahrala naša slovenská kapela Korben Dallas, ktorá pritiahla skutočne veľa fanúšikov a vyslúžila si obrovský potlesk.

Osobne na nás urobila najväčší dojem kapela My Baby, ktorá so svojimi skvelými rytmami a zvučnou gitarou roztancovala celý stage. Krásna speváčka s melodickým hlasom určite zlomila srdce nejednému fanúšikovi.

Ale Colours sa nevyznačoval len kvalitnou hudbou, ale aj zaujímavými prednáškami, krásnymi stánkami, kinom, dobrým jedlom a pivom.

Prednášky a divadlá sa konali v  prestavaných budovách areálu, ktorým bol ponechaný industriálny nádych.

Voices of Freedom ponúkol zaujímavú prednášku – rozhovor viacerých osobností na tému Život v zemích třetího světa.

Tendon- livingstone mal skutočne strhujúce priestory – prednášky sa konali priamo v miestnosti, v ktorej je lezecká stena. Návšteva týchto cestovateľských prednášok a priestorov bude určite veľkou inšpiráciou pre každého k cestovaniu a objavovaniu sveta. So známym českým fotografom Jiřím Kolbabom sme prešli všetkých 6 kontinentov, aspoň vďaka jeho fotografiám.  Veľkou vášňou a inšpiráciou sú preňho zápisky známych cestovateľov z minulosti a on sa snaží kráčať po ich stopách. Jeho prednáška bola naozaj strhujúca, jeho energia prilákala ľudí, ktorý napriek tomu, že nevideli fotky na plátne, počúvali jeho slová aspoň na chodbe.

no images were found