Brooklynský raper Homeboy Sandman navštívi 26.augusta bratislavský Nu Spirit Club.

Brooklynský raper Homeboy Sandman navštívi 26.augusta bratislavský Nu Spirit Club. BOMBING

Nu Spirit Club poslednú augustovú stredu ponúka skutočnú lahôdku (nielen) pre všetkých fanúšikov hip hopu. Homeboy Sandman, 35-ročný MC z newyorského Brooklynu, je vychádzajúcou hviezdou žánru, ktorá zaujme každého, kto má rád inteligentný rap mixnutý elektronikou.

Jeho skladby nemajú s dnešným svetom prázdneho komerčného hip hopu nič spoločné. Pitchfork ho nazval jedným z najlepších básnikov svojho žánru a s beatmi mu vypomáhajú horúce mená na undergroundovej elektronickej scéne ako sú Paul White alebo Jonwayne či legendárny DJ Spinna. Výsledkom sú skladby, ktoré bodujú u hip hopového ale aj elektronického publika.

Homeboy Sandman sa hudbe začal venovať naplno pred takmer desiatimi rokmi a v roku 2011 sa upísal vydavateľstvu Stones Throw Records, jednému z najinovatívnejších hip hopových labelov súčasnosti. Na tejto značke vydal sériu EPčiek a dva albumy vrátane aktuálneho Hallways, ktoré vyšlo pred necelým rokom.

Augustovým koncertom vychádzajúcej hviezdy z Brooklynu sa opäť potvrdzuje pravidlo, že za dobrým hiphopom nemusíte chodiť ďaleko. Live koncerty zahraničných Slum Village, Theophillus London či Keith Murray podčiarkujú domáce hviezdy Supa, Zverina či pravidelné čisto rapové akcie Coast2Coast.

Predpredaj v sieti ticketportal tu www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=148713

EVENT: www.fb.com/events/1614029652190777/

Zdroj: TS