BAŽANT POHODA V TRIDSIATKE NAJLEPŠÍCH FESTIVALOV SVETA

BAŽANT POHODA V TRIDSIATKE NAJLEPŠÍCH FESTIVALOV SVETA BOMBING

hlasovanieawards

Slovenský hudobný festival Bažant Pohoda zaradili do zoznamu tridsiatich najlepších svetových festivalov, ktoré sú nominované na UK Festival Awards v kategórii Best Overseas Festival. Bažant Pohoda 2014 je rovnako nominovaná aj na European Festival Awards v kategórii Best Medium Sized Festival.

Festival Awards sú najprestížnejším festivalovým ocenením, ktoré je rozdelené na dve hlasovania. V ankete UK Festival Awards sa rozhoduje o najlepších britských festivaloch a víťazov vyhlasujú každoročne začiatkom decembra na slávnostnom ceremoniáli v Londýne. V kategórii Best Overseas Festival sa hlasuje o najlepší festival z celého sveta mimo Veľkej Británie, pričom nominovaných vyberá porota zložená z hudobných odborníkov, zástupcov významných festivalov a novinárov. Tento rok odporučili okrem Bažant Pohody napríklad známe americké festivaly BonarooCoachella, austrálsky Splendor in the Grass, japonský Fuji Rock, alebo rešpektované európske festivaly – dánsky Roskilde, španielsku Primaveru, maďarský Sziget, holandský Pinkpop či nemecký Melt!

V ankete o najlepší európsky festival European Festival Awards už Bažant Pohoda zabodovala aj v minulosti, v rokoch 2010 a 2012 sa dostala medzi desiatku finalistov, v roku 2011 dokonca až do Top 5. Aj tento rok ašpiruje na ocenenie Najlepší stredne veľký festival. Vyhlásenie výsledkov je už tradične naplánované na začiatok showcaseového festivalu Eurosonic v holandskom Groningene v polovici januára.

Pre Bažant Pohodu je nominácia v tridsiatke najlepších festivalov sveta veľkým ocenením. Odborná porota už rozhodla v náš prospech, teraz majú hlasovanie v rukách návštevníci a fanúšikovia festivalu. Bolo by super, keby aj naši ľudia prispeli svojimi hlasmi v oboch anketách. Čím viac sa o Bažant Pohode hovorí, tým ľahšie sa nám zháňajú silné zahraničné mená. Aj ľudia zo Slovenska tak spoluvytvárajú festival – jednoducho tým, že zahlasujú,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.
O víťazoch väčšiny kategórií rozhodne kombinované hlasovanie fanúšikov a odbornej poroty. Hlasovanie verejnosti prebieha v oboch anketách do 27. októbra, zoznam finalistov bude zverejnený o týždeň neskôr.

Hlasovanie v UK Festival Awards: https://www.surveymonkey.com/s/ZGVMCBP
(Bažant Pohoda v kategórii Best Overseas Festival / Pohoda Festival)

Hlasovanie v European Festival Awards: https://www.surveymonkey.com/s/Z85F2BB
(Bažant Pohoda v kategórii Best Medium Sized Festival / Pohoda Festival)

Viac info:
www.pohodafestival.sk
https://www.facebook.com/pohoda.festival

Zdroj: TS (Mário Gešvantner / Pohoda Festival s. r. o. / PR and Media Director)
O festivale Bažant Pohoda 2014 si môžete prečítať na https://bombing.eu/bazant-pohoda-bola-nadherna, kde nájdete aj fotogalériu z Trenčianskeho letiska.