Afu-Ra na festivale Uprising!

Afu-Ra na festivale Uprising! BOMBING

Dvojdňový Uprising aj tento rok bude v posledný augustový víkend na bratislavských Zlatých pieskoch. Festival je zameraný predovšetkým na reggae, dub, a dancehall, ale svoje dôležité miesto už tradične dostane aj hiphop. Na programe budú tak kvalitní domáci borci ako A.M.O., Čistychov s Mišom Bielym, a Haf, ako aj s dobrými hiphopovými konexiami operujúci zahraniční hostia: bhangra hviezda Panjabi MC, Deadly Hunta, a MC Zulu. Ako dobre urastená čerešňa na tortu do lineupu Uprisingu pribudol aj Afu-Ra, kultový MC z New Yorku.

Afu-Ra sa prvýkrát objavil ako hosť na dvoch albumoch legendárneho rapera Jeru the Damaja, ale už viac ako desať rokov je to on, u ktorého hosťujú – okrem iných napríklad Guru, GZA, M.O.P., Gentleman, Masta Killa, Ky-Mani Marley, RZA, Big Daddy Kane alebo RZA. Pracuje s prominentnými producentmi ako Muggs, True Master, Needlez, či Ayatollah, ale ako dlhoročný člen Gang Starr Foundation predovšetkým s DJ Premierom. Na Slovensko nepríde prvýkrát – a všetci očitý svedkovia potvrdia že má parádne show.

Lokálnu scénu budú reprezentovať A.M.O., Čistychov s Mišom Bielym a Haf, ktorý na Uprisingu bude hrat s Beyuzom aj so živou kapelou La3no Cubano. Aj niekoľko ďalších internacionálov na festivale má kvalitné hiphopové súvislosti. Uprising teda poteší nielen naslovovzatých reggae a dancehall fanúšikov – nielen hudobnými štýlmi ako dubstep, hiphop, bhangra, latin alebo ragga jungle, ale aj tanečnými workshopmi, jógou, či súťažou vodných bicyklov.

Vstupenky sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 23EUR.

www.uprising.sk