Zmena dopravy na festival Pohoda 2023

Pohoda 2022 piatok 82

Pohoda festival sa v tomto roku predĺži o jeden deň. Festival otvorí svoje brány vo štvrtok 5. júla o 18:00 na festivalovom parkovisku, obe stanové mestečká, silent camp a karavan parking. Centrum festivalu ostane uzavreté až do štvrtka 14:00 a nebude možné prechádzať z jedného stanového mestečka do druhého.

Dôvodom tohto opatrenia je prebiehajúca rekonštrukcia cesty č. 9 medzi Drietomou a Mníchovou Lehotou, ktorá je hlavným prístupom na festival. Vstupné na parkoviská a festival sa nezmení. Pre karavany platí osobitný režim.

Pohoda 2022 sobota 24

Kemping vo Family parku, festivalové chatky Inovec a Trenčín, tábory s 5-miestnymi stanmi a Tent Inn sa otvoria vo štvrtok 6. júla o 14:00, a v ten istý čas sa otvorí aj celý festivalový areál.

Organizátori vyzývajú návštevníkov, aby čo najviac využívali hromadnú dopravu. Už od stredy budú k dispozícii špeciálne autobusy z rôznych miest Slovenska.

„Ak prídete na Pohodu autom, zaplňte ho čo najviac. Ak hľadáte spolucestujúcich, využite aplikácie na zdieľanie dopravy. Čoskoro spustíme aj našu aktivitu Spolu na Pohodu. Chceme rozložiť príchod na festival na čo najdlhší možný čas. Počítajte s tým, že cesta na Pohodu bude trvať dlhšie. Zjazd z diaľnice Chocholná bude uzavretý, preto odporúčame autám z Bratislavy využiť zjazd Lúka a pokračovať smerom na Beckov a Trenčianske Stankovce. Autá zo Žiliny nech použijú zjazd Trenčín centrum a potom smerujú k OC Laugaricio a pokračujú na Trenčianske Stankovce a Veľké Bierovce. Pre autá z Českej republiky cez prechod Starý Hrozenkov – Drietoma odporúčame ísť cez Trenčín,” uviedol Vlado Jurčák, šéf festivalového parkoviska.

Pohoda 2022 sobota 16

Vstup pre peších bude otvorený už od stredy a kyvadlová doprava bude premávať už v ten istý deň.

Organizátori dúfajú, že predĺžený festival o jeden deň splní očakávania návštevníkov a vytvorí ešte silnejšiu festivalovú komunitu.

Podrobné informácie s mapkou nájdete v tomto článku.

Autor: Martina Jarolínová
Foto: Richard Lutzbauer