Spomienky, zábava, adrenalín, vysoké teploty to bola Pohoda 2010

Spomienky, zábava, adrenalín, vysoké teploty to bola Pohoda 2010 BOMBING

Bažant Pohoda 2010 je za nami. Tento ročník opäť dokázal, že toto úžasné podujatie bolo zvládnuté na 120%. Každý návštevník odchádzal v nedeľu určite nadšený (niektorí odchádzali aj pripečení z toľkého slnka). Tento ročník sa okrem odviazanej zábavy niesol aj v spomienkach na minuloročnú tragickú udalosť, kvôli ktorej sa minulý ročník musel predčasne skončiť.

Organizátori pripravili nádhernú pietnu spomienku, pri ktorej sa musel každý človek zamyslieť na životom. Je vidieť, že tomuto festivalu to nie je ľahostajné ale že sú s tragédie veľmi smutný. Miesto tragédie bolo označené zástavami a v jeho prostriedku mohol každý zapáliť sviečku za obete pádu stanu.

V sobotu medzi 15 – 16 (v čase v ktorom minulý rok spadol hudobný stan) sa všetky pódia zastavili a fungoval len Hlavný stage. Michal Kaščák pripomenul minuloročné udalosti, spomenul mená obetí a prihovoril sa peknými slovami všetkým ľuďom. Po Michalovom príhovore zahral Slovenský komorný Orchester Bohdana Warchala od A. Vivaldiho symfóniu „Štyri ročné obdobia“ , ktorá bola venovaná pamiatke Davida Horného, Martina Kašáka a Nikolky Kapkovej. Orchester na záver zahral úvodnú časť diela Jar ako symbol sily života a nádeje. Pri tomto excelentnom predstavení sa trenčianskym letiskom niesla silná a neopakovateľná atmosféra v spomienkach na minulý rok.

PIATOK 09.07.2010 :

Piatok na Bažant stage odštartoval Peter Breiner a Štátna filharmónia Košice, ktorá odohrala 27 štátnych hymien. Ako druhou sa kapelou ktorá hrala v piatok na tomto stage bola domáca kapela pod vedením Michala Kaščáka Bez ladu a skladu, ktorá odohrala jeden úžasný skákajúci koncert. Vo večerných hodinách sa na hlavnom stage predviedli hlavní headlineri piatkového večera britský Ian Brown a následne aj skupina Klaxons taktiež z Veľkej Británie. O polnoci to všetko uzavrela jamajská legenda Max Romeo, ktorý predviedol jedno úžasné hudobné predstavenie.

Tesco stage bol aj tento rok druhým najväčším otvoreným stage a aj tu sa odohrávali skvelé veci. Svoje hudobné umenie na ňom predviedli domáci Collegium Musicum. Ale o 21:00 sa práve na tomto mieste objavila Sharon Jones a The Dap-Kings a predviedli možno aj najlepšie predstavenie celého festivalu a ukázali ako sa má robiť tá správna zábava, čo následne ohodnotili aj účastníci tohto koncertu najväčším aplauzom za všetky 3 dni festivalu.

O2 stage ako najväčší krytý stage určite za ničím nezaostával za otvorenými stage, a aj tu sa ľudia bavili totálne najviac. Česká skupina WWW mala pôvodne vystúpiť o 17 ale nakoniec vystúpila o 21:00 ale čakanie stálo zato lebo táto dvojica predviedla super Hip-Hopovú šou.

Európa stage zase skupina Kazety predviedli svoje nenapodobiteľné beaty.Bazant kinematograf taktiež nesklamal a premietol skvelé filmy, za všetky môže spomenúť napríklad Bratislava film od J. Krónera alebo 2 Grapes od V.Lanné….

V noci bola najväčšia tancovačka v NAY TANEČNOM DOME medzi 02:30 a 04:44 keď tam svoje umenie predviedla skupina Balkan Xpress Soundsistema. Ich bubnová šou by roztancovala aj tých najunavenejších ..:)

SOBOTA 10.07.2010 :

Sobotu na Hlavnom Stage odpálila už tradičná pohodová skupina Para a ukázali že ich šou na pohodu patrí a ľudia ich majú radi. Následne o 15 hodine vystúpil pri príležitosti pietnej spomienky na minulý rok Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala a zahrali od A. Vivaldiho: Štyri ročné obdobia. Vo večerných hodinách sa tu predviedli hlavní headlineri sobotného večera a to Scissor Sisters z USA a po nich britskí The XX, ktorí ukázali všetky svoje kvality a spravili obrovskú šou hodnú takéhoto podujatia. Ako posledná z kapiel ktoré sa predviedli na Bažant stage bola taktiež britská skupina Leftfield a práve títo roztancovali na svoje rýchle rytmy odhadom 10000 ľudí. V O2 stage sa v sobotu popoludní odohrávali silné bitky v podobe Break Dance Battle (Bohužiaľ Trnavské Quatro sa nedostalo ani do semifinále). Hip hop a DnB bol v tomto stage zastúpený aj v podobe britského Dan Le Sac vs Scroobius Pip. A po tomto energickom koncerte nasledoval ešte energickejší koncert v podobe DupStepu od Dj Scream & MC Sgt. Pokes.

Na druhej starne areálu na Tesco stage sa zase o 20:00 predviedli americkýAbraham Inc, ktorý nám ukázali, že aj kombinácia starších a mladších hudobníkov v kapele môže viesť ku skvelej atmosfére a skvelej zábave v podobe JAZZ Hip-Hopu. Po takomto tancovacom a skákacom zážitku nasledoval zážitok umelecký v podobe švédskeho gitarového majstra Josého Gonzáleza, ktorý zaspieval nádherné pomalé piesne pri ktorých sa museli zastaviť všetci zaľúbení ľudia, a aj tí ktorí na festivale svoje polovičky nemali ale pri tejto hudbe na ne silno a ešte intenzívnejšie mysleli.

Takto by som mohol pokračovať asi do rána. Bažant Pohoda nám priniesla veľa zážitkov, zábavy, divadelných predstavení, diskusií, prekvapení, športu, adrenalínu, tancovania. A nesmiem zabudnúť na posledné „predstavenie“ festivalu a to na krásnu Ekumenickú bohoslužbu, ktorú slúžili: A. Strholec, D. Pastirčák, A. Polčková. A účinkovali M. Varga, D. Nvotová, J. Lupták, ….

No nedá sa to všetko spomenúť, ale stačí to vyjadriť slovami SKVELÉ, ĎAKUJEME CELÉMU ORGANIZAČNÉMU TÝMU ZA SKVELÝ FESTIVAL. VIDÍME SA O ROK NA BAŽANT POHODA 2011.

PIATOK 09.07.2010 :

foto v archíve

SOBOTA 10.07.2010 :

foto v archíve