Zajtra vystúpi v Bratislave Macy Gray, predskakovať budú Solid Move

Zajtra vystúpi v Bratislave Macy Gray, predskakovať budú Solid Move BOMBING

Zajtra o 19:00 sa predstaví v bratislavskej Starej tržnici americká speváčka Macy Gray v rámci svojej tour Stripped. Včera organizátori oznámili meno predskokana. Hodinu pred samotným koncertom Macy nažhavia slovenské publikum hip-hopový Solid Move.

Na čele kapely stojí raper a producent MOE známy s formácie AMO. Vo svojej novej kapele Solid Move rapuje do živej jazz-funkovej hudby v podaní špičkových slovenských hudobníkov. Na saxofón, EWI a flautu hrá Marian Jaslovský, na klávesoch Matej “Maxo” Mikloš (Fermata), basgitaristom skupiny je Michal Šelep, ktorý má na konte spolupráce s menami ako Martin Valihora či Andrej Šeban a päticu mien v tejto zaujímavej zostave uzatvára bubeník Ľuboš “Ežo” Ambrozai (La3no Cubano, Genius Locci).

Ako svoj prvý singel vydali v júni 2016 skladbu Dobré ráno, ktorá predstavuje skvelé spojenie vykľudneného, jazzom presiaknutého beatu s pohodovým rapom na štýl legendárnej albumovej série Guru’s Jazzmatazz. Hip-Hopový podtón pridáva Trnavský DJ Spinhandz, ktoré všetci poznajú hlavne v spojení so Strapom.V podobnom štýle sa niesla aj druhá skladba Víťaz. Až tretí singel PPC ukázal inú, viac párty-rapovú tvár kapely. V horúcej novinke hosťuje silná trojica punchlinerov Boy Wonder, Tono S. a Idea, uvidíme s čim sa predstavia na zajtrašom koncerte v Starej tržnici.

Samotná 49-ročná speváčka Macy Gray sa predstaví vo viac jazzovej polohe, než sú zvyknutí fanúšikovia jej najväčších hitov z prelomu tisícročí. Do Bratislavy prinesie album, na ktorom spolupracovala s producentom Normanom Cheskym, a práve v hlave zakladateľa Chesky Records vznikla myšlienka inej, nepopovej, Macy Gray. “Mojím hudobným štýlom je jazz a môžete si to všimnúť aj na I Try,” opisuje sa speváčka, ktorá sa spomínaným hitom preslávila ešte v roku 1999.

Po pätnástich rokoch mu na albume Stripped (2016) dala podobu, ktorá je jej najvlastnejšia. Kritici označili jej najnovšiu štúdiovku za to najlepšie, čo kedy spravila. Okrem starých vecí v novom šate ponúka speváčka aj úplne nové piesne a dve špeciálne coververzie. Svoj charakteristický hlas osadila do kúskov Redemption Song od Boba Marleyho a Nothing Else Matters skupiny Metallica.

Hoci album vyšiel už v septembri minulého roka, prvé oficiálne video zverejnila Macy až pred mesiacom. Ide o klip k piesni White Man.Na aktuálnom turné speváčku hudobne sprevádzajú Caleb Speir (basgitara), Tamir Barzilay (bicie), Billy Wes a Jon Jackson (klávesy).

Brány Starej tržnice sa v stredu otvoria o 18:00, predkapela Solid Move vystúpi o hodinu neskôr a hlavná hviezda večera svoje vystúpenie odšťartuje o 20:00. Koncert sa koná v rámci série Orange Music Live pod hlavičkou agentúry City Sounds of Bratislava. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.


Ďalšie koncerty City Sounds of Bratislava:

  • Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox – 18. marec, Refinery Gallery
  • Thundercat – 3. apríl, Ateliér Babylon
  • John Patitucci The Electric Guitar Quartet – 16. máj, Slovenský rozhlas

Vstupenky na koncert Macy Gray pod hlavičkou Orange Music Live sú ešte stále v predaji prostredníctvom siete Ticketportal. Zákazníci Orangeu môžu na nákup využiť zľavový kupón v hodnote 5 eur, ktorý získajú v aplikácii Orange Výhody.

Viac informácií nájdete na www.citysounds.sk alebo na  Facebooku. Vstupenky zakúpite na ticketportal.sk.

 

 

Zdroj: TS / City Sounds