Výborný EKTOMORF na úžasnom mieste Collosseum club Košice vládli pódiu.

2 3

Ich úderný, dynamický  zvuk sa niesol na tomto stage už zopárkrát.  Ektomorf,  groove gipsy metalová kapela bola založená v mestečku Mezőkovácsháza v Maďarsku.

Srdcom a vodcom skupiny je Zoltán Farkas. Väčšina majstrovstva, čo sa aj  textov skladieb týka spočíva taktiež na jeho ramenách. Texty vyjadrujú rasové problémy, náročné životné podmienky, nenávisť, segregáciu obyvateľstva,  spoliehanie na seba samého a pod.

V  hudbe Ektomorf dominujú ťažké, strohé – no múdro kladené-  gitarové riffy, ktoré si fanúšikovia mohli vychutnať naplno aj na koncerte v Košiciach. Doplnené mohutnými bicími nástrojmi za sprievodu neodmysliteľného metalovo – surovo no pevne znejúceho vokálu speváka. Skladby sa však odvíjajú s citom. Čím si získali tento večer aj nových priaznivcov. Občas, sa  v ich hudbe objavujú dedinské spevy, či cigánske rytmy na gitarách, keďže jadro kapely má cigánske korene. Bol to vlastne aj dôvod, prečo kapela bola založená a odzrkadľuje sa to v ich anglických textoch.

Ich korene sú v groove metale á la  Exhorder či Pantera. Často porovnávaný so SOULFLY, no jedno  čo majú spoločné je to, že do tvrdej hudby pridávajú  etnické prvky.

Ektomorf má za sebou 25 ročnú existenciu, ktorú si tvrdo vypracovali. Hoci pôsobí ako americký sen.

Svojou charizmou vedie spevák Zoltán Farkas EKTOMORF na rôznych významných pódiách ako napríklad Wacken Open Air, Sziget Festival, Rock am Ring i na prestížnej výletnej lodi 70000 TONS OF METAL.

EKTOMORF  ukázal svoju silu medzinárodnej kapely.  Aj  v clube Collossea v Košiciach.  Atmosféra živelnej nálady každou nasledujúcou skladbou stúpala, nadšený fanúšikovia a aplaudujúci dav bláznil spolu s kapelou na ich skladby ako napríklad Fury

alebo Outcast

a iné a zvolával na záver kapelu späť k dodatkom hudby ešte navyše,  čo hovorí za všetko.

Ektomorf vystúpia čoskoro aj v Čechách na veľkom festivale Brutal Assault.

A dúfame na návrat kapely do Collossea v Košiciach, tohto metalového sídla opäť.