To najlepšie zo slovenskej a českej scény na Pohoda on the Ground

bez ladu a skladu.1620919463 1

Medzi hlavné hviezdy, ktoré budú na Pohoda on the Ground hrať každý deň, patria ako jediné slovenské zoskupenie Vrbovskí víťazi s Komorným orchestrom mesta Trenčín. Vystúpenie malo svoju premiéru v hangári pri trenčianskom letisku minulý rok na Pohoda in the Air pri príležitosti 20. jubilea Vrbovských víťazov a 30. výročia Komorného orchestra. Skladby Vrbovských víťazov v aranžmánoch Slava Solovica v podaní orchestra znejú parádne. Nenechajte si ich ujsť na tohtoročnej Pohoda on the Ground, odporúčame.

vrbovski vitazi s komornym orchestrom mesta trencin.1621207833

Midi Lidi z Česka na Pohoda in the Air prekvapili a zahrali svoj set unplugged a zneli dosť surreálne. Na letisku zahrajú “plugged” v stredu na pozvanie klubu Bombura. A možno zaznejú aj nové skladby.

Hangár v stredu prinesie Medial Banana riddim show. Najlepšia a mimoriadne obľúbená reggae kapela pochádza z Bratislavy a aj na Pohode slávila viackrát úspech. Záznam z ich vystúpenia patrí medzi najpozeranejšie. Banáni obnovili prerušené turné s legendou Polemic.

medial banana.1620857347

Stromoradie v piatok pozval CHVM, ktorí boli zásadnými priekopníkmi a ovplyvnili mnoho kapiel najmä v Trenčíne. Ľuboša Dzúrika hudobníci volajú tatko. Minulý rok oslávili štyridsiatku a tak ako aj ďalší účinkujúci Chiki Liki TU-A si oslavy svojho jubilea presunuli na tento rok. V druhom prípade ide o štvrťstoročnicu.

Stromoradie boduje aj kapelou, ktorá na Pohoda on the Ground nesmie chýbať – domáca Bez Ladu a Skladu. Opäť sa bude odložene oslavovať, a to minuloročných 35 rokov od vzniku. Pochopiteľne ide o mimoriadne obľúbených členov a ich koncerty sú vzácne. Minulý rok na Pohoda in the Air oprášili formáciu Neuropa a bol to neuveriteľný zážitok. BLAS spolu s ďalším hosťom Stromoradia Mňága a Žďorp z Moravy vystupovali na mojej prvej Pohode v roku 1999. V kine pod Sokolicami premietali aj film Mňága – Happy End. Nepochybujem, že aj o 22 rokov neskôr budú patriť k vrcholom Pohody.

mnaga a zdorp.1620916415

V civile pedagóg Ventolin odohrá zábavnú retro show po minuloročnom úspechu z letiskovej veže aj “na zemi”. Tento rok si ho Pohoda pozvala do električky.

Tridsať rokov uplynulo od vydania debutu Slobodnej Európy Pakáreň. V sobotu budú patriť do pochopiteľne najtvrdšej zostavy kapiel, ktoré si pozvalo košické Collosseum. Dopĺňajú ich výnimočné a originálne kapely Čad, Catastrofy a RozpoR, ktoré nebudú na Pohode po prvýkrát.

Čo by to bola za Pohoda bez Pary? Záhrada ich prinesie v nedeľu spolu s ďalšími stálicami B-komplex a Modrými Horami. Tittingur zahrali na Pohoda in the Air v hangári podmanivý set a na Pohoda on the Ground si to prídu zopakovať.

Aktuálne informácie prinesieme čoskoro a sledujte www.pohodafestival.sk

Ďalšie vstupenky budú v predpredaji 28. júna o 12:00.

para.1621155652
Autor: Martina Jarolínová
Foto: Pohoda festival