World Music Festival Bratislava medzi najlepšími etnofestivalmi sveta

WMF BA

Mimoriadnym úspechom slovenského World Music Festivalu Bratislava je trojnásobné umiestnenie vo svetovej špičke festivalov v hlasovaní odborníkov.

Po troch rokoch existencie sa tento bratislavský festival stal víťazom v silnej konkurencii v kategóriách „Best Newcomer Festival Award“ – Najlepší nový festival, „Best Small/Medium Festival Award“ – Najlepší malý a stredný festival a v celkovom hlasovaní o „Best Festival Award“ –Najlepší festival sa umiestnil na 3. mieste.

wmf2018 jaroslav novak 5195

Hlasovanie o najlepší world music festival sa konalo pod záštitou Transglobal World Music Charts (TWMC) a zúčastnila sa na ňom pätnásťčlenná medzinárodná porota zložená z hudobných redaktorov z rôznych krajín.

Kompletné výsledky ankety sú zverejnené na webovej stránke Transglobal WMC. TWMC je uznávaný celosvetový hudobný rebríček zameraný na world music, global music, folk a príbuzné žánre. Tvoria ho vybraní hudobní redaktori a žurnalisti z celého sveta.

wmf2018 jaroslav novak 3017

Okrem mesačného hlasovania o najlepšie albumy sa v roku 2018 po prvýkrát hlasovalo aj o najlepšie medzinárodné folk & world music festivaly a do finále sa dostalo dvadsať festivalov. World Music festival Bratislava zvíťazil v kategóriách Najlepší nový festivalNajlepší malý a stredný festival a v kategórii Najlepší festival ho predbehli iba dva veľké festivaly – WOMADelaide z Austrálie a Jeonju Int´l Sori Festival, ktorý sa koná v juhokórejskom meste Čondžu. Organizátori ankety zároveň o bratislavskom world music festivale napísali, že oceňujú „pozorne tvorený vhľad do hudobnej scény Slovenska pre zvyšok sveta“.

wmf2018 jaroslav novak 3160 1

Po zaradení bratislavského festivalu do „Prehľadu európskych festivalov roku 2018“ časopisu Songlines, medzi Hudobné udalosti roka 2018 českého rádia Proglas a prenosu z festivalu vo vysielaní rádia BBC je toto nečakané umiestnenie ďalším výrazným úspechom slovenskej hudobnej scény v medzinárodnom meradle.

www.worldmusicfestival.sk

Zdroj: PR World Music Festival Bratislava,
Ľubica Zajacová Záborská
Foto: Džaro Novák