VIANOČNÝ DARČEK – TWO DOOR CINEMA CLUB!

VIANOČNÝ DARČEK - TWO DOOR CINEMA CLUB! BOMBING

Na letnom multikultúrnom festivale Bažant Pohoda 2012 sa predstaví aj severoírska indie-popová skupina Two Door Cinema Club.O túto sviežu kapelu sme sa snažili vlani, sme radi, že prijali naše pozvanie na Bažant Pohodu 2012. Jej hudba je ako stvorená na letné festivaly, veríme, že sa v júli na trenčianskom letisku dobre zabavíte,hovorí Jana Polnischová z organizačného štábu festivalu.

 

Two Door Cinema Club vznikli v roku 2007, keď sa na gymnáziu v severoírskom Bangore stretli traja študenti Alex Trimble, Kevin Baird a Sam Halliday. na sklonku roka 2009 ich BBC zaradilo na zoznam najväčších hudobných nádejí BBC Sound of 2010, čo potvrdili nasledujúci rok vydaním svojho debutového albumu Tourist History. Vyslúžili si zaň nielen skvelé recenzie, ale aj nadšenú odozvu poslucháčov a navyše získali cenu Choice Music Prize 2010 za írsky album roka.

Po tohtoročnom lete, ktoré kapela strávila intenzívnym koncertovaním a nechýbala napríklad ani na hlavnom Pyramid Stage na festivale Glastonbury, pripravuje TDCC očakávaný druhý album, ktorý by mal vyjsť na budúci rok.Chceme silnejšie rify, viac hymnické skladby s výraznejšími melódiami. Jednoducho budeme experimentovať,vyjadril sa pred časom v médiách gitarista Sam Halliday.

 

Ďalším potvrdeným interpretom je Gemma Hayes, ktorá je jasným dôkazom silnej írskej pesničkárskej scény. Gemma svojom konte štyri štúdiové albumy, ten ostatný Let it Break vydala tento rok, pričom za debutový Night on my side z roku 2002 bola nominovaná na prestížnu Mercury Prize. Doma v Írsku si vyslúžila aj ocenenie Speváčka roka.

 

Organizátori predtým potvrdili aj účinkovanie islandskej divy Emiliany Torrini, britského DJa a producenta Totally Enormous Extinct Dinosaurs, ktorý je označovaný za jeden z najväčších objavov britskej tanečnej scény, a skupiny The Victorian English Gentlemens Club z waleského Cardiffu, ktorá zastupuje neošúchanú gitarovú scénu Ostrovov.

 

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.