Slobodná Európa vyrazila na poslednú časť celoročného turné, na koncert v Bratislave chystá špeciálny program!

Slobodná Európa vyrazila na poslednú časť celoročného turné, na koncert v Bratislave chystá špeciálny program! BOMBING 2

Celý koncertný rok 2016 sa pre kapelu Slobodná Európa bohužiaľ nesie v duchu nesmierne smutnej udalosti ešte z 25. februára, kedy na následky prasknutia hrubého čreva zomrel jej dlhoročný bubeník Ďuro Černý. Ako prejav ich úcty a vzdanie pocty zároveň sa zvyšní členovia Slobodky Whisky – spev, Sveťo – gitara, Jerzi – gitara a Žumo – basa, spolu so staronovým bubeníkom Tuleňom rozhodli venovať Ďurovi celoročné koncertné turné s názvom „TOUR 2016 …VENOVANÉ ĎURKOVI“, ktoré rozdelili na tri časti – jarnú (v rámci nej odohrali 15 koncertov), letnú (kedy odohrali 16 koncertov) a jesennú.

Práve koncertom v Poprade v Aréne Poprad na podujatí Rocková noc uplynulú sobotu 15. októbra Slobodná Európa odštartovala poslednú, tretiu časť tejto koncertnej šnúry, v rámci ktorej absolvuje spolu 14 koncertov a sezónu 2016 zakončí bonusovým koncertom 24.12. v Bratislave v Randal clube, už piaty krát po sebe tradičným Vianočným polnočným koncertom. Jesenná časť Tour 2016 …Venované Ďurkovi je rovnomerne rozložená medzi slovenskými a českými mestami v pomere 1:1, keďže z celkových 14-tich koncertov sa 7 odohrá na Slovensku (Poprad, Žilina, Bratislava, Drahovce, Námestovo, Banská Bystrica a Košice) a 7 v Čechách a na Morave (Uherské Hradiště, Hodonín, Kroměříž, Praha, Litvínov, Strakonice a Vimperk).

Tento rok je však pre Slobodku aj niečim špecifickým, je tomu totiž už presne 25 rokov od vydania debutového a dnes už kultového albumu Slobodnej EurópyPakáreň (1991). Vzhľadom na tento fakt sa kapela rozhodla, že toto štvrťstoročie „Pakárne“ si pripomenie jedinečným koncertom v bratislavskom klube MMC 5. novembra, kedy ho v rámci večera odohrá kompletne celý, pričom skladby z neho pôjdu za sebou presne v poradí ako sú na doske! Celý koncert tak bude rozdelený na dve časti. Prvá časť bude pozostávať zo všetkých 16-tich po sebe idúcich skladieb z albumu „Pakáreň“ a druhá časť koncertu bude pozostávať už z pesničiek zo štandardného tohtoročného koncertného repertoáru kapely. Tento set „Pakáreň live“ odohrá Slobodná Európa iba raz a to na tomto koncerte v sobotu 5.11. v Bratislave v MMC.

Po ukončení tejto celoročnej koncertnej šnúry, až na pár koncertov naplánovaných ešte na január 2017 si Slobodka dá dvojmesačnú koncertnú pauzu, kedy jej spevák Whisky sa v mesiacoch február a marec znovu vydá na cesty po svete, tentokrát navštívi Srí Lanku a Kolumbiu. Na koncertné pódia sa potom Slobodná Európa najbližšie vráti až v apríli 2017.

SLOBODNÁ EURÓPA – TOUR 2016 …VENOVANÉ ĎURKOVI 
(jesenná časť, 14 koncertov – 7 x SK / 7 x CZ, plus supports – okrem*)

 • 15.10. – SK, Poprad, Poprad Aréna, Rocková noc*
 • 21.10. – CZ, Uherské Hradistě, Klub Mír
 • 22.10. – SK, Žilina, Klub Kolečko
 • 28.10. – CZ, Hodonín, Hudební Club Nautilus
 • 04.11. – CZ, Kroměříž, Hudební klub Slady
 • 05.11. – SK, Bratislava, MMC, Pakáreň live! Jediný koncert!
 • 10.11. – CZ, Praha, Vagon club
 • 11.11. – CZ, Litvínov, Hudební klub Ponorka
 • 12.11. – SK, Drahovce, Kultúrny dom, Hody Drahovce 2016*
 • 25.11. – CZ, Strakonice, Music bar Křemelka
 • 26.11. – CZ, Vimperk, Hotel Zlatá hvězda – sál
 • 02.12. – SK, Námestovo, Barón Pub
 • 03.12. – SK, Banská Bystrica, Klub 77
 • 17.12. – SK, Košice, Collosseum

+ bonusový koncert
24.12. – SK, Bratislava, Randal Club, Vianočný polnočný koncert

Zdroj: TS / Roman Fecko / RF music agency