VALAŠKY A BUZOGÁNE VOL. 2!

valaskyabuzogane

„Metalový plagát jak sviňa. Legendárne turné sa vracia! Na jeseň vyrážame na cesty po Československu v rovnakej zostave ako minulý rok. 11 zastávok,“ toť nielen vábivé slová, ale i oko pútač vynikajúcich ČAD,  čo zlomcujú steny Collosea v Košiciach už 22. 9. 2018!

Trashmetalový ČAD (vznik 1994) zo Svätého Jura, na prove nikto iný než nenormálne normálny (alebo žeby naopak?) Štefan Chrappa alias Pišta Vandal, čo nenechá na vás niť suchú!

Z hrdla sa mu budú drať tóny a texty skladieb, ktoré majú svoj špecifický odkaz. Niekedy, chvíľami, kde-tu, upozorňujeme, veľmi špecifický !

Ich výzbroj tvorí 7 štúdiových albumov, okrem iného samozrejme 1998: Na Odstrel, 2000: Deadnation, 2006: Psia krv, 2009: Súkromná vojna, 2011: Ťažký kov, 2014: Čertova kovadlina, 2017: Bastard. Trikrát získali ocenenie Radiohead Awards v rámci kategórie Hard and Heavy. A tohto roku si opäť zahrali na najextrémnejšom festivale na svete – Obscene.

Ich album Bastard zahŕňa aj také hudobné šialenstvá ako napríklad Frustrovaný, dojebaný a nasratý, Zlo som ja, V podzemí, Satani.

Skladby vznikali po dobu 2 rokov. Album je tak kombináciou rôznych štýlov a námetov namiešaný a zjednotený do uceleného albumu.

Démon Samoty, najosobnejšia skladba, akú kedy nahrali, z albumu Čertova Kovadlina, je úžasné dielo plné hĺbky. „…Moje túžby sú moje putá / Ozrutná sila, čo ma púta / K tomuto svetu / A čo k životu, čo k smrti ma ťahá…“

Vulgarita no i zmysluplný a hodnotný odkaz, zladenie protikladov napĺňajú obsah, texty, hudbu talentovaných šialencov Čad.

Tešíme sa, čo za výživný metalový vývar namieša ČAD tentokrát. V Colloseu nehrajú po prvykrát, ich tvorbu šaľene vychodňare veľmi vrelo vítajú.

Podáva sa dňa 22. 9. 2018, Colloseum Košice.

 

Info:

https://www.facebook.com/cadripcore

Autor: Zuzana Mitra

Tags: