Neutíchajúca energia Alice Merton v MMC

Alice Merton 30

V piatok (14. 9. 2018) sa pomaly začalo zapĺňať bratislavské MMC fanúšikmi tanečnej Alice Merton. Večer otvorila predkapela King Shaolin v zostave iba dvoch členov. King Shaolin sú už pomerne známi a okrem toho, že sa na nich dobre pozerá, tak aj ich hudba znie kvalitne. Nevýhodou bolo, že nemohli vystúpiť s celou kapelou, ale spevák, zároveň gitarista Dominik Štofko a basgitarista Norbert Neuschl nás taktiež dostali do varu.

Po chlapcoch sa na pódiu zjavila nemecká speváčka Sonia Stein so svojím gitaristom. Táto vzrastom menšia speváčka prekvapila svojim silným hlasom a dobrou technikou. Pôsobila skromne, čím nás ešte viac zaujala. I keď jej láskuvyznavajúce melodicko-popové piesne by sa skôr hodili na začiatok koncertu. Potom by nás roztancovali King Shaolin a my by sme vreli až do príchodu Alice.

Pred samotnou hviezdou večera som mala možnosť sa s Soniou Stein rozprávať, aj keď bola zaneprázdnená predajom svojho merchu. Opäť bola veľmi hanblivá a nedozvedela som sa toho veľa. Hralo sa jej dobre a škoda, že nemohla vystúpiť so svojou celou kapelou. Obdarila nás svojou textilnou taškou a nechala v každej aj svoje CD.

Celý večer išiel organizačne podľa plánu a 21:20 vybehla na pódium divožienka Alice Merton. Roztancovala nás skladbou Hit the Ground Running. Celé MMC sa začalo hýbať v rytme spolu s jej neutíchajúcou energiou. Z jej vystúpenia bolo jasné, že je veľmi technicky zdatná tak ako speváčka, aj ako hudobníčka. Počas koncertu predstavila svojich hudobníkov, ktorých spoznala počas štúdiu na škole. Zaujímavosťou je, že každý pochádza z inej krajiny. Dala nám možnosť ochutnať aj z jej najnovšej skladby s názvom Why So Serious, ktorú sme si s ňou spoločne zaspievali. Jej album má vyjsť 18. januára 2019. Nato ako sa jej darí a skoro každý týždeň vydáva novú skladbu, tak sa máme naozaj načo tešiť. Jednou z posledných skladieb bol jej svetoznámy hit No Roots. Nenechala nás sedieť, ani sa nudiť a všetko sme si spolu s ňou zatancovali a zaspievali. Občas mi dokonca jej spev znel operne.

Bratislavský Majestic Music Club má zaujímavý program a určite som tam nebola na poslednom koncerte tohtoročnej jesene. Koncert bol bravúrne organizačne zvládnutý. Nevýhodou bolo, že ešte asi túto zaujímavú speváčku nepozná veľa ľudí a nebolo to tam tak zaplnené ako som čakala. V publiku sa však nachádzali všetky možné generácie. Som si istá, že má čo povedať aj mladším a starším. Teším sa na album.

 

Text: Magdaléna Bachratá
Foto: Richard Lutzbauer