V pondelok v bratislavskom Babylone predstaví svoje hudobné umenie Thundercat

Zákulisný hráč, ktorý vystupuje z tieňa. Na Bratislavu zaútočí Thundercat BOMBING 3

Slovensko v pondelok zažije jazz-fusionovú hudobnú búrku. Do bratislavského Ateliéru Babylon zavíta vďaka projektu City Sounds of Bratislava multiinštrumentalista a spevák Thundercat. Rodák z Los Angeles prvý väčší úspech zaznamenal už v 15 rokoch, zatiaľ čo ho v tridsiatke považujú za jedného z naj kľúčovejších tvorcov albumu Kendricka Lamara, kritikmi najospevovanejšieho titulu minulého roka.

Po minuloročnom koncerte na Pohode sa Thundercat opäť predstaví na slovensku. V Bratislave to bude po druhy krát. Jeho premiéra v našom hlavnom meste bola v Nu Spirit Clube v rámci akcie RedBull music academy

O tom, že má Thundercat hudbu skutočne v krvi, svedčí aj jeho rodinné zázemie. Otec, svetoznámy jazzový bubeník, hrával s menami ako The Temptations či Diana Ross. Bubenícku štafetu po otcovi prebral brat Ronald Bruner Jr., do ktorého thrash/crossoverovej kapely Suicidal Tendencies sa Thundercat pridal ako basgitarista už počas strednej školy. 

Na svojej sólovej muzikantskej dráhe potom dokázal spojiť jazzové korene s pestrou plejádou hudobníkov, ktorí vyhovovali jeho hudobnému experimentovaniu. Práve žánrové prelínanie medzi popom, funkom, jazzom, elektronikou, hip-hopom, progresívnym rockom či vplyvmi súčasnej hudby mu otvorilo brány do sveta a prinieslo uznanie hudobných kritikov aj fanúšikov progresívnej čiernej hudby po celom svete.

https://www.youtube.com/watch?v=llQ31DRgyx4

Medzi umelcami, s ktorými spolupracoval a zároveň si tak formoval svoj originálny štýl, sú napríklad kráľovná neo soulu Erykah Badu, elektronicko-jazzový vizionár Flying Lotus, či jeden z najvplyvnejších raperov súčasnosti Kendrick Lamar, ktorému Thundercat svojou hrou aj skladateľským talentom prispel na kritikmi oslavovaný album To Pimp a Butterfly (2015). Za spoluprácu na skladbe These Walls z tejto nahrávky získal v roku 2016 svoju prvú cenu Grammy

Koncert prebehne v rámci cyklu koncertov City Sounds of Bratislava.