Milo Kráľ Band predstavujú druhý album TELEGRAMY a videoklip Chýbaš

Milo Kráľ  Band predstavujú druhý album TELEGRAMY a videoklip Chýbaš BOMBING 3

Hudobná formácia Milo Kráľ Band sa teší nielen z vypredaných koncertov, ale aj z úspechu, ktorý zožal ich debutový album z roku 2015 s jednoduchým názvom Milo Kráľ Band. Umelci, združení okolo  Mila Kráľa, však nezaspali na vavrínoch, nezaháľali a na svetlo sveta v týchto dňoch prichádza  aj ich druhý hudobný počin s názvom TELEGRAMY. Priaznivci kapely sa môžu tešiť nielen na nové piesne, ale aj rozmanité hudobné žánre, či hostí na albume…

Netrvalo dlho a po svojej prvotine prichádza Milo Kráľ Band s novinkou, ktorá je v podstate akýmsi pokračovaním svojho predchodcu. „Väčšina piesní bola rovnako, ako na prvom albume, pôvodne skomponovaná pre rôzne divadelné predstavenia, no zase sú to iné piesne aj iné hudobné žánre, ktoré používame,“ – prezrádza autor hudby na celom albume Milo Kráľ a pokračuje: „Okrem dychov a sláčikov sme v dvoch skladbách oproti prvému albumu použili napríklad zbor a celkovo aj viac elektroniky.“

Pod textami sú podpísané zvučné mená

Pod textami sú podpísané zvučné mená ako Jožo Urban, Ľubomír Feldek, Dodo Gombár, Jaro Mottl, Jakub Nvota, Maroš Bančej, či Pavol Klimašovský, keďže pôvodne boli použité v rôznych divadelných predstaveniach.

Kapela v nezmenenej zostave (klávesové nástroj a spev – Milo Kráľ, spev – Barbora Švidraňová, klávesoví nástroje,spev, akustická gitara – Radovan  Bady Kráľ, saxofón – Adam Tojčík, elektrická gitara – Michal Kulich, basgitara – Dušan Schudich a bici – Michal Dadík) si dala na nahrávaní albumu poriadne záležať, keďže v štúdiu na ňom pracovali od septembra 2016 do januára 2017 a posledné detaily sa dolaďovali ešte na konci marca.

Svojho oficiálneho uvedenia na trh sa ale Telegramy dočkajú 15.apríla 2017. „Prvý krst CD Telegramy sa uskutoční 24.apríla 2017 v Martine a do sveta ho vyprevadia herci a muzikanti, s ktorými som hral predstavenie Štúrovci, čiže Lucia Jašková, Marek Geišberg, Ondro Kovaľ a Dano Heriban,“ – hovorí Milo Kráľ a jedným dychom dodáva: „Samozrejme plánujeme aj bratislavský krst 21. mája 2017 v KC Dunaj.“ A aká je jeho najobľúbenejšia z nového počinu? „Zatiaľ ju nemám, ono sa to vynorí asi časom, navyše teraz pri mixáži, keď to dookola počúvam je pre mňa najväčšou srdcovkou asi ticho,“ – dodáva  so smiechom Milo Kráľ, ktorý je hudobný skladateľ, herec, absolvent réžie, autor či spoluautor mnohých projektov. Spolupracuje s viacerým divadlami, v ktorých aj účinkuje a úspešné sú jeho projekty napríklad – Dušnosť, Štúrovci – koncert zrušený a mnohé ďalšie.

Prvý klip z albumu Telegramy k piesni Chýbaš

Milo Kráľ prezrádza, že klip Chýbaš sa natáčal v Rajke a pokračuje: „Partiu účinkujúcich dievčat pozháňala moja kamoška a herecká partnerka zo seriálu Panelák  – Broňa Kováčiková, ktorá nám hrala aj v našom prvom klipe k piesni Ranná ilúzia.

A dodáva: „Barborku Švidraňovú sme tentokrát využili iba na fotke, chystáme sa s ňou však natočiť ďalší klip, ktorý zas pre zmenu bude iba o nej. S produkciou mi pomáhal môj spolužiak z filmovej réžie Tomáš Rafaj a so strihom Martinka Masicová, ktorá má na svedomí aj strih môjho absolventského filmu Koncert.“ 

Chalani z kapely sa s dievčatami – herečkami nepoznali, aj točenie bola pre nich novinka, ale po počiatočnej ostýchavosti sa nakoniec výborne bavili. A Milo Kráľ i celá kapela verí, že tento pocit  prenesú  aj na divákov. 

 

 

Zdroj: TS /  Anna Olvecká / VI-AN, M.A.P.A