V Bratislave budú znieť africké rytmy – AFRICAN PERCUSSIONS

AFRICAN PERCUSSIONS BOMBING 3
Akadinda Uganda Amadinda 11_14_6 (c) KIBE
Vynikajúca skupina profesionálnych hudobníkov AMADINDA UGANDA vystúpi už 23. apríla v Ateliéri Babylon v Bratislave. Príďte na nefalšovanú africkú show v podaní hudobníkov a tanečníkov z Ugandy, ktorí predstavia tradičnú hudbu tejto košatej hudobnej scény a originálny nástroj amadinda. Tento autentický nástroj inšpiroval mnoho hudobníkov a skladateľov (Béla Fleck, John Cage, Steve Reich ai.).

Na tento skvelý koncert vás pozýva aj hudobník skupiny, Lawrence Okello:Pokúsime sa v Bratislave predstaviť, čo najviac hudby, v ktorej sa amadinda využíva. Samozrejme priniesli sme so sebou aj iné nástroje podobné flaute, harfám, rôzne perkusie. Afričania nerozlišujú žánre, pre nás k hudbe neodmysliteľne patrí aj tanec a rozprávanie príbehov. V skupine máme aj ženy, ktoré okrem hrania predvedú aj tradičný tanec. Tešíme sa na Slovensko a pozývame vás. Príďte – hudba je terapia, univerzálny jazyk, ktorému všetci rozumieme bez ohľadu na rasu, farbu, postavenie, výšku či váhu.  🙂 “
 .
Predkapelou bude slovenská skupina Jamadan. Zoskupenie hrá hudbu a rytmy západnej Afriky (Guinea, Mali, Senegal).
.
Vstupenky sú k dispozícii v predpredaji a budú aj na mieste konania. Zámerom organizátorov je ponúknuť skutočný zážitok, preto budú k dispozícii miesta na sedenie aj na tancovanie. Prídte načerpať umeleckú inšpiráciu a relaxovať v uvoľnenej africkej atmosfére.

Line-up:

  • Jamadan (SK)
  • Amadinda Uganda (Uganda)

23/4/2015, 20:00 Ateliér Babylon, Bratislava

african percussion banner 880x321

Zdroj: TS