Už zajtra JAZZANOVA na Pláži pod UFOM v horúčavách…

Skupina Jazzanova s Paulom Randolphom roztancuje 8. augusta Pláž pod Ufom BOMBING

jazzanova_mmc_2012_musicpress2_510-510x250Nemecká kapela Jazzanova mieri do Bratislavy. Spolu s americkým soulovým spevákom Paulom Randolphom sa už vo štvrtok 8. augusta predvedie ako Live projekt na vyhriatej Pláži pod Ufom. Lístky na koncert sa predávajú v sieti Ticketportal za 15 eur, na mieste bude vstupné 19 eur. Brány areálu sa otvoria o 19:00, o hodinu neskôr začne hrať DJ Kinet z Nu Spiritu. Vystúpenie Jazzanova by malo odštartovať približne o 21:00. Koncert by mal trvať asi hodinu a pol, pričom po ňom sa o hudobnú produkciu opäť postará Kinet. Mimochodom, v čase začiatku koncertu by malo byť v Bratislave 30 až 31 stupňov Celzia, takže to bude jeden z najhorúcejších večerných outdoor koncertov ostatných rokov.

Jazzanova vznikla v roku 1995 v Berlíne ako zoskupenie producentov a dídžejov. Preraziť sa jej podarilo o dva roky neskôr singlom Fedimes Flight, ktorý zaujal aj BBC. Producenti sa vo svojej tvorbe snažili ukázať novú, modernejšiu tvár džezu a funky v kombinácii s elektronikou. Po niekoľkých rokoch ale dospeli k zisteniu, že potrebujú nový, bohatší zvuk, a preto vytvorili projekt so “živými” inštrumentalistami na pódiu. Práve pod názvom Jazzanova Live feat. Paul Randolph už dvakrát vystúpili v slovenskej metropole a predstavia sa s ním aj na vyhriatej Pláži pod Ufom. Výnimočnosť tohto hudobného kolektívu spočíva najmä v pestrom nástrojovom zložení a vynikajúcom súznení hudobníkov. Výsledkom je organická produkcia, pri ktorej si prídu na svoje ľudia, ktorí chcú koncert len počúvať i tí, ktorí si na ňom chcú zatancovať.

Kapela sa naposledy prezentovala prvým živákom Funkhaus Studio Sessions (2012), ktorý obsahuje 14 skladieb vrátane singla I Human. Okrem toho má na konte štúdiovky In Between (2002) a Of All the Things (2008). V Bratislave by Jazzanova nemala vynechať hity ako Let Me Show Ya, I Can See alebo spomenutý singel I Human. Fanúšikovia sa zrejme dočkajú i nového singla Now There’s We, ktorý skupina len nedávno nahrala vo vlastnom štúdiu JRS po tom, ako sa vrátila z japonského festivalu Fuji Rock. Jeden z členov formácie, Stefan Leisering, prezradil v nedávnom rozhovore pre Rádio_FM, že novú skladbu by chceli oficiálne vydať ešte do konca leta.

Facebook event: facebook.com/events/156540184531281
facebook.com/BACityBeats
jazzanova.com