Už o týždeň odštartuje Nocadeň svoju Galaxy S7 Tour

Už o týždeň odštartuje Nocadeň svoju Galaxy S7 Tour BOMBING 2

Avizované turné kapely Nocadeň sa nezadržateľne blíži. Umelci z Košíc na pódiách predstavia skladby z nového albumu Pozemskí astronauti a odznejú aj zaručené hity ako Steny, či Buď hviezda. Návštevníci turné sa môžu tešiť aj na špeciálneho hosťa!

Za predskokana si členovia kapely vybrali Martina Krajčíra vystupujúceho pod pseudonymom Isobutane a  je považovaný za jeden z najväčších slovenských talentov elektronickej scény. „Pre otváranie koncertov som si pripravil skladby, ktoré asi najviac odrážajú to, ako ma táto kapela svojho času melodicky ovplyvnila. Hrať sa bude jemná, počúvateľná elektronika s občasnou gitarou, ktorou by som chcel vlastne chalanom z Nocadeň skôr vzdať hold, ako ohúriť ich poslucháčov fenomenálnym výkonom,“ prezradil Isobutane, známy aj ako hudobný hosť na albume Pozemskí astronauti. „Pre niekoho budem na začiatku možno len chlapec za krabicami, čo zadržiava koncert jeho obľúbenej kapely, na konci by som ale veľmi rád odchádzal ako príjemná časť večera, ktorý si rovnako užijem so všetkými, čo prídu a so všetkými, čo zahrajú,“ dodal Martin. Jeho vystúpenie si budú môcť návštevníci turné vychutnať na každom koncerte v 30 minútovom úvodnom vystúpení.

Na samostatné turné Nocadeň sa po sedemročnej prestávke teší aj jej líder, spevák Rasťo Kopina a jeho brat, gitarista Róbert. „Hoci sme za tie roky koncertovali, neviazalo sa to ku konkrétnemu albumu a jednoducho sme si museli počkať na vydanie nového. No a práve jeho úspech nás katapultoval na koncertné pódiá,“ neskrýva nadšenie Rasťo. „Pripravili sme špeciálny program, ktorý predstavíme iba na tomto turné. Pesničky z novej platne popretkávame tými staršími, takže okrem aktuálnych hitov Havran a V nás určite zahráme aj všetky kapelové klasiky. Chystáme aj niekoľko prekvapení a jedným z nich bude skladba, ktorú sme naživo nehrali snáď 10 rokov,“ dodal Róbert.

Pozemskí astronauti Galaxy S7 tour: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21764&iframe

  • 14.4. Aula, Košice
  • 15.4. Majestic Music Club, Bratislava
  • 16.4. Piano Club, Trenčín

Začiatky koncertov sú o 20.00 hod.

Zdroj: TS / Barbora Vargicová