Unikátny hudobný festival Slovenské hrady bude už budúcu sobotu na Červenom Kameni

Unikátny hudobný festival Slovenské hrady bude už budúcu sobotu na Červenom Kameni BOMBING

Úplne po prvý raz ožije Slovensko festivalom, ktorý je v Česku mimoriadne úspešným. Minulý rok zaznamenal vo svojej dvanásťročnej histórii rekord a zaradil sa medzi najúspešnejšie festivaly v Českej republike! Navštívilo ho vyše stotisíc hudobných a pamiatkových nadšencov. Festival Slovenské hrady sa uskutoční 10. septembra na hrade Červený Kameň. Ide o projekt, ktorý láka bezplatnými prehliadkami hradov a zámkov, oslovuje ľudí, ktorí milujú históriu a zároveň k historickým pamiatkam priťahuje fanúšikov súčasnej populárnej hudby.

Organizátori si náš hrad vybrali preto, lebo je známy nielen na Slovensku, ale aj za riekou Moravou. Nakrúcali sa tu predsa rozprávky Princezná Fantaghiro, Dračie srdce alebo Cinka Panna. Organizátori boli ohúrení tým, aký je Červený Kameň krásny a aké priestorové možnosti ponúka,“ uviedol kurátor Múzea Červený Kameň – Michal Kováčik.

Festival SLOVENSKÉ HRADY predstaví najlepších slovenských a českých interpretov. V rámci celodenného programu vystúpia kapely Tublatanka, Desmod, No Name, Horkýže Slíže, Inekafe, Rytmus, Majk Spirit, Adam Ďurica či Kristína. Z Česka na Červený Kameň zavítajú Chinaski, Divokej BillDavid Koller.

Veľmi nás teší, že tento rok dostal Desmod pozvánku na celú sériu Českých hradov. Užili sme si fantastickú atmosféru na koncertoch v historickom prostredí Česka a Moravy a už sa nevieme dočkať slovenských fanúšikov. Je to fantastický a jedinečný projekt – prepája históriu, spomienky a skvelé hudobné zážitky,“ hovorí Mário „KULY“ Kollár zo skupiny Desmod. „Je tu veľký výber rôznych štýlov kvalitnej muziky. V tom je tento festival super!“ dodáva RytmusPatrik Vrbovský, ktorý takisto celé leto strávil na pódiách festivalu Hrady CZ a na hrade Červený Kameň vystúpi s Vladimírom 518.

Festival Slovenské hrady sľubuje celodenný program pre celé rodiny. Účastníci môžu využiť bezplatné prehliadky hradu, v areáli bude detský kútik, pripravujú sa aj výtvarné súťaže. V areáli bude mnoho stánkov s občerstvením, organizátori mysleli aj na vegetariánov. „Teší nás, že je o tento projekt taký obrovský záujem. Ak bude akcia úspešná, festival o rok určite rozšírime aj o ďalšie hrady na Slovensku“, vysvetľuje český organizátor Michal Šesták. Jeho kolega Viktor Souček upresňuje: „Slovensko je krásna zem plná nádherných a zaujímavých historických pamiatok, ktoré doslova prahnú po takejto hudobnej akcii.

Hrad Červený Kameň je najkrajší hrad v Malých Karpatoch. Nachádza sa v blízkosti obce Častá. Je vzdialený niekoľko desiatok kilometrov od Bratislavy a približne 15 km od miest Trnava a Pezinok. Na festival je najjednoduchšie prísť autom, na mieste bude dostatok parkovacích plôch. Možno tiež využiť pravidelné autobusové spojenie z Dolian.

Vstupenky na festival sú v predaji na www.ticketportal.sk do piatku 9. septembra za 22 EUR, na mieste za 25 EUR. Deťom a seniorom poskytujú organizátori výrazné zľavy – deti do jedného metra a držitelia preukazu ZŤP majú vstup zdarma.

Ďalšie informácie : 

LINEUP FESTIVALU SLOVENSKÉ HRADY

STAROPRAMEN STAGE

11:30 – 12:00 SMRTISLAV
13:00 – 14:00 DAVID KOLLER
15:00 – 16:00 CHINASKI
17:00 – 18:00 DIVOKEJ BILL
19:00 – 20:00 TUBLATANKA
21:00 – 22:00 HORKÝŽE SLÍŽE
23:00 – 24:00 DESMOD

TATRA TRUCKS STAGE

12:00 – 13:00 NO NAME
14:00 – 15:00 ADAM ĎURICA
16:00 – 17:00 INE KAFE
18:00 – 19:00 MAJK SPIRIT
20:00 – 21:00 RYTMUS & VLADIMÍR 518
22:00 – 23:00 KRISTÍNA

Organizátori: