Jack oslávi svoje narodeniny s hudbou, atrakciami a dobrou whisky

Interpid

Jack Daniel´s je pre mnohých symbolom americkej kultúry. Stelesňuje životný štýl, posilňuje priateľstvo a dotvára atmosféru nevšedných zážitkov. Okrem toho podporuje hudobné aktivity po celom svete. V bratislavských kluboch MMC a Randal sa 28. septembra uskutočnia Jackove narodeniny – veľká narodeninová oslava s koncertmi, bohatým sprievodným programom a obľúbenou Oldies Party.

Rád ju popíjal Frank Sinatra a dychtivo chlípal Lemmy Kilmister, ktorý si za oddanosť tejto značke vyslúžil vlastnú limitovanú edíciu. Najpredávanejšia a najkultovejšia americká whisky je zviazaná s dobrou hudbou a mnoho slávnych hudobníkov požaduje do backstagu práve túto liehovinu. Spoločnosť je previazaná s kvalitnou hudbou, ktorú podporuje rôznymi spôsobmi. Vedome tým pripomína jej slávneho tvorcu Jaspera Newtona Daniela, neskôr známeho pod menom Jack Daniel. Mal sa z neho stať duchovný pastor, ale on si išiel za svojím snom a svoj život zasvätil výrobe lahodného moku. Tajomná receptúra dala vzniknúť slávnej značke obľúbenej po celom svete. Teraz si pripomenieme 143. narodeniny jej zrodu a vyjadríme rešpekt jej tvorcovi. Spoločne oslávime priateľstvo s prípitkom  do neskorého rána na pripravovaných Jackových narodeninách.

V rekonštruovanom priestore MMC sa postupne predstaví ženská rock and rollová skupina Poison Candy, košický Rammstein Revival, jeden z najlepších slovenských revivalov Intrepid Metallica Revival a vrcholom programu bude Motorheadache UK – pocta legende britského rocku s požehnaním samotného Lemmyho. V priestoroch dolného klubu Randal bude od 21:00 do 04:00 obľúbená Oldies s Romanom a Jurom.  

MMC Program

Poison Candy – (19:30 – 20:00)Fanúšikovia rock and rollových The Runaways alebo punkových Civet, by mali spozornieť. Vaše zmysly podráždia zmyselná gitarová hudba ostrá ako britva. Ženský rock and roll v tej najkrajšej a najhlučnejšej podobe. Klubová a festivalová senzácia, ktorá hrala na súkromnom koncerte Richardovi Müllerovi, a vychválil ju Martin Valihora či Lenka Dusilová po víťazstve na súťaži Bystrické tóny. Kapela vystavala svoj repertoár na hudbe zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov typu Alice Cooper a Whitesnake. Podobný vplyv nasadila aj do vlastnej autorskej tvorby.

Rammstein Revival – (20:15 – 21:15) Východ Slovenska holduje nemeckej kavalérii Rammstein. Z Košíc pochádza ich Rammstein Revival. Bengálske ohne, pyrotechnická šou, presne drvená rytmika, to všetko znie vo vernom a presnom napodobnení. Vyberajú si tie najväčšie a najobľúbenejšie hity, bez ktorých by metalová hudba v deväťdesiatych rokov poriadne nefungovala.

Spojenie industriálnej strojovosti, nemeckej precíznosti a kvapky kontroverzie robí z Rammstein jednu z najzaujímavejších rockových a metalových kapiel.

Intrepid Metallica Revival Band – (21:30 – 22:30) – Patria k naším najlepším revivalom. Pôvodne začínali ako autorská kapela a postupným začleňovaním skladieb svojich najväčších inšpirátorov sa stali jedným z ich najlepších napodobniteľov. Od roku 2002 sa sústreďujú na koncerty, kde predstavujú rôzne obdobia skupiny Metallica. Verne sa držia originálov, pričom si dopodrobna študujú aj tie najmenšie detaily hry podľa mnohých najväčšej metalovej skupiny na svete.

Motörheadache (UK) – (22:45 – 23:45) – Keď 28. decembra 2015 zomrel Lemmy Kilmister, príchod do Nového roka bol pre fanúšikov Motörhead nesmierne ťažký. Jeho odchod nič nezaplní, ale spomienku a odkaz na najhlučnejšiu britskú kapelu od čias The Beatles šíri revival Motörheadache, ktorý vznikol s požehnaním samotného Lemmyho. Vo svojom koncertnom programe sa zameriavajú na klasickú éru skupiny Motörhead – 1975 až 1985 – obdobie s Eddie Clarkom, ktorý zomrel tento rok. Takisto sa snažia lemovať Lemmyho kariéru, pričom nevynechávajú ani jeho sólové projekty s Foo Fighters, Slashom, či rôzne iné kolaborácie a coververzie, ktoré Lemmy s pokorou prijímal. Britské trio pôsobí v zostave Neil Archer na gitaru, Nic Rudd na bicích nástrojoch a lídrom je charizmatický, „lemmyovsky” imidžovo aj hlasovo podobný Rob Campbell. Motörheadache odohrali viac ako sedemsto koncertov po celej Európe a do Bratislavy prídu prebehnúť tridsaťpäťročnú kapitolu pravého rock and rollu.

Randal Club Program

Oldies Roman & Juro – (21:00 – 04:00) – Obľúbené duo s obľúbenou party s obľúbenými hitmi prevažne z osemdesiatych rokov. Synthpop, hair metal, glam rock, punk, new wave. Diskotéka pre ľudí s dobrým hudobným vkusom.

Viac info: