UB40 – HLAVNÁ HVIEZDA FESTIVALU UPRISING 2015

UB40 - HLAVNÁ HVIEZDA FESTIVALU UPRISING 2015 BOMBING

Náš skvelý reggae UPRISING FESTIVAL predstavil dnes hlavnú hviezdu tohtoročného programu. Na ôsmy ročník festivalu Uprising príde legendárna britská reggae kapela UB40 so svojimi hitmi ako “Red Red Wine”, “Kingston Town”, “Higher Ground”, “Can’t Help Falling In Love”, “I Got You Babe” či “Baby Come Back”. Viac ako 70 miliónov predaných nosičov z nich robí najúspešnejšiu reggae kapelu na svete.

UB40 pôsobia na scéne už takmer štyridsať rokov, počas ktorých vypredali nespočetne koncertov, nahrali kvantum hitov a stali sa najznámejším šíriteľom reggae v Európe. Kamarátov z Bristolu spojila spoločná láska k jamajskej reggae hudbe už v 1978-mom. Väčšina ich nahrávok je ovplyvnená reggae a ska zo 60-tych rokov, ktoré vytvorili v jedinečnom štýle s veľkým vplyvom psychadelickej hudby, rock and rollu či dubu. V repertoári majú 36 albumov, 4 nominácie na Grammy, pričom vyše 50 ich singlov skončilo aj v britskej a americkej hitparáde. UB40 patria k najslávnejším reggae kapelám s väčším počtom predaných nahrávok ako samotný kráľ reggae, Bob Marley.

V začiatkoch sa venovali najmä tematike sociálnych problémov, ako sú rasizmus a nezamestnanosť, z čoho je odvodený aj ich názov (v tých časoch sa zavádzala podpora pre nezamestnaných, UB 40 -unemployed benefits- bolo tlačivo pre žiadosť o podporu v nezamestnanosti). Zahviezdili už ich prvým, dnes už platinovým, albumom Signing Off, ktorý sa v rebríčkoch držal 71 týždnov. Hudba UB40 sa objavila aj v mnohých filmoch a pozná ju niekoľko generácií. Ich svetoznáme a nesmrteľné hity si prídete vychutnať na bratislavské Zlaté piesky na ôsmy ročník Uprising Reggae Festivalu, ktorý sa koná 21. a 22. augusta 2015.

 

Zdroj: TS