Turné Korben Dallas Stredovek pokračuje aj na jeseň

KD live autor foto Mária Slezáková

Korben Dallas vydali v marci tohto roku svoj piaty album Stredovek, ktorý sa stretol s pozitívnym prijatím medzi fanúšikmi aj recenzentmi. Kapela predstavila albumovú novinku na úspešnom jarnom turné, počas ktorého zavítala do piatich slovenských a piatich českých miest.

Na jeseň bude turné Stredovek pokračovať koncertmi najmä v tých mestách, ktoré skupina nestihla zaradiť do jarnej časti turné. “Tešíme sa, že materiál z nového albumu konečne predstavíme aj v Prešove, Banskej Bystrici, Trnave, Trenčíne či Martine,” hovorí spevák a gitarista Juraj Benetin.Na jar sme nestihli zavítať všade kam sme chceli, a teraz na jeseň to chceme napraviť.

Na prešovskej zastávke turné, ktorú bude hostiť ENCORE the club, sa ako špeciálny hosť Korbenov predstaví domáca kapela Satin Lead. Ide o rokenrolový projekt gitaristu Chiki liki tu-a Ľuba Petrušku, ktorý pravidelne hosťuje aj v Korben Dallas.So Satin Lead sme si zahrali na jarnej zastávke turné Stredovek v Žiline, kde to dopadlo na jednotku,” vysvetľuje bubeník Korben Dallas Ozo Guttler.Keďže chalani sú z Prešova, bez najmenšieho váhania sme ich prizvali aj ako hostí na koncert v Encore. Bude to náš jediný jesenný koncert na východnom Slovensku.

Ďalším špeciálnym hosťom kapely bude americká pesničkárka Jess Klein, ktorá sa predstaví fanúšikom v Bratislave a Prahe – jediných dvoch mestách, ktoré sa objavili na programe jarnej aj jesennej časti turné. “S Jess sme odohrali spoločné mini-turné ešte v roku 2012,” hovorí basgitarista Lukáš Fila.Máme na túto spoluprácu veľmi príjemné spomienky. Bolo to ešte pred naším prelomovým albumom Karnevalová vrana a hitom Otec, čiže v tom čase sme ešte hrávali skôr v menších kluboch. Teraz sa tešíme, že si v Bratislave spolu zahráme v Majestic Music Clube, a čaká nás tiež víkend v Prahe s dvoma koncertmi v Jazz Docku.

Jesenná časť turné Korben Dallas Stredovek sa začala 29.09.2017 koncertom  Banskej Bystrici. Predpredaj vstupeniek na turné prebieha v sieťach Ticketportal a Predpredaj.sk.

Jesenná časť turné Korben Dallas Stredovek:

  • 11. 10. Bratislava, Majestic Music Club – špeciálny hosť: Jess Klein (USA)
  • 13. 10. + 14. 10. Praha, Jazz Dock – špeciálny hosť: Jess Klein (USA)
  • 21. 10. Kremnica, Akropola
  • 29.10. Trenčín, Klub Lúč
  • 3. 11. Martin, Kino Scéna
  • 4. 11. Prešov, ENCORE the club – špeciálny hosť: Satin Lead
  • 8. 11. Trnava, Music A Café