TRICKY VYSTÚPI V BRATISLAVE O DVA TÝŽDNE, POLOVICA LÍSTKOV JE UŽ VYPREDANÁ

LEGENDA TRIP-HOPU TRICKY PREDSTAVÍ V BRATISLAVE SVOJ NOVÝ ALBUM NAŽIVO BOMBING

Ikona elektronickej hudby, temného zvuku a chrapľavého rapu sa vracia na Slovensko. Jeden z pionierov hudobného žánru trip-hop sa predstaví v Bratislave už o dva týždne. V stredu, 24. januára, vystúpi v klube MMC Adrian Thaws, známy ako Tricky. Polovica lístkov je už vypredaná.

Britský raper a producent Tricky už svojím hudobným pseudonymom demonštruje vlastnú povestnú nepredvídateľnosť, ktorú bohato uplatňuje i vo svojej experimentálnej produkcii. Ako sám vraví: “Som zložitý a nechcem dávať ľuďom to, čo chcú.” Každým albumom sa vydal novým smerom a priniesol novú verziu seba i svojho zvuku. Na Slovensku vystúpil už dvakrát. Veľký záujem je aj o jeho tretí koncert u nás. Prvé lístky za uvádzaciu cenu sa vypredali bleskovou rýchlosťou a momentálne ostáva voľná ešte polovica kapacity klubu MMC. Trochu atmosféry z Trickyho živých vystúpení môžete nasať z nedávneho koncertu v parížskom štúdiu Harcourt.

When We Die a New Stole naživo v Paríží: www.telerama.fr/musique/son-lumiere-tricky,n5428618.php

Tricky vstúpil do povedomia ako člen kultovej formácie Massive Attack. Vlastné dejiny začal písať debutovým albumom Maxinquaye, ktorý v sebe kombinoval prvky hip hopu, reggae, tanečnej hudby, punku či dubu a priniesol mu nomináciu na Mercury Prize. Od vydania Maxinquaye ubehlo už 22 rokov, po túto dobu vyprodukoval dovedna 13 albumov a na konto si pripísal množstvo zaujímavých hudobných kolaborácii s menami ako Martina Topley-Bird, Terry Hall, Björk či PJ Harvey.

Najnovším počinom je album ununiform, ktorý sa atmosférou vracia k Trickyho ranej produkcii a je pre neho jedným z najradikálnejších krokov doposiaľ – cestou ku šťastiu a spokojnosti. “Prvýkrát po rokoch som urobil album, ktorým nepotrebujem splatiť nijaký dlh. Je oveľa uvoľnenejší ako ostatné.

Podľa vlastných slov sa aktuálnou tvorbou vracia do minulosti, aby objavil svoju budúcnosť. Pri konfrontácii so zložitými životnými udalosťami nachádza niečo, čo nečakal – vnútorný pokoj. Ten pretavil do lyrických skladieb zdobených ťažkými elektronickými bítmi, gitarami a podmanivými vokálmi.

Pre mňa je album ununiform začiatkom novej fázy mojej kariéry. Ideme na ďalší level,” odkazuje Tricky, tentoraz pokojný a zmierený s osudom. Vstupenky na jeho bratislavský koncert 24.01. v MMC sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk za 25 eur.

Viac info:

 

Zdroj: TS / Alexander Čerevka 
Foto: Sebastian Pielles

Tags: