Topfest mal skvelý program napriek problémom na hlavnom stage

Festivalové leto odštartoval piešťanský Topfest. Brány piešťanského letiska sa otvorili o deň skôr 29.6.2017 kde vo večerných hodinách rozprúdil návštevníkom krv žilách DJ Rado Meša.

Topfest 2017 priniesol veľké zmeny, predovšetkým organizačné. Vďaka poveternostným podmienkam z bezpečnostného hladiska bol zrušený hlavný stage tzv. Black stage kde mali vystúpiť predovšetkým headlineri Topfestu. Kedže už v piatok bol silný nárazový vietor, z hľadiska bezpečnosti sa organizátori rozhodli zrušiť tento stage a presunúť účinkujúcich do zvyšných dvoch stageov- White stage a Blue stage.

Napriek malému chaosu sa odohrali skvelé koncerty

,,Panoval chaos, nikto nevedel kto kde a kedy vystúpi, neboli žiadne informácie o zmenách programu, nikto nám nedal vedieť o týchto organizačných zmenách“,  vyjadrilo sa viacero návštevníkov Topfestu. Neplánované zmeny programu a presuny hviezd na tie menšie pódia sa neskoršie pozitívne podpísal skvelou náladou so skvelými účinkujúcimi. V piatok večer vystúpil jeden z hlavných headlinerov a hitmakerov tohto roku  Rag’N’Bone Man alebo iní zahraničný účinkujúci ako napríklad Skindred alebo Bastille. Z našich domácich kapiel sa predviedli Slobodná Európa, IMT Smile, Konflikt, Polemic a mnoho ďalších slovenských a českých kapiel.

Sobota patrila majstrovi Karlovi Gottovi

Druhý Topfestový deň sa už niesol v kľudnom duchu bez organizačných problémov. Ľudia si spievali, bavili sa a tešili sa na svojich obľúbených interpretov. Zmeny ktoré nastali v programe s presunutím účinkujúcich na oboch pódiách už v sobotu boli aktualizované na oficiálnych stránkach Topfestu. Časový harmonogram vystúpení už bol viac-menej presný, jediným väčším posunom bola škótska speváčka Amy Macdonald, ktorá vystúpila už o 17:30 hod na Blue Stage. Ostatní účinkujúci ako Karel Gott, Kabát, Zóna A a mnoho ďalších už vystúpili bezo zmeny, maximálne s drobným časovým posunom.

Najväčším lákadlom však bol Karel Gott a skupina Kabát. Vystúpenie Karla Gotta bolo spojené s vystúpeniami jeho vzácnych hostí Ilony CsákovejPetra Kolářa. Nasledovalo samotné vystúpenia majstra Karla Gotta spolu s jeho skupinou Boom! Band kde nechýbali hity ako Zvonky štěstí, Lejdy Karneval a mnohé iné melodické hity.

Potom nasledoval koncert ruských Slot a vyvrcholením sobotného programu bola už stálica Topfestu, skupina Kabát. Záver celého večera bol ukončený krásnym ohňostrojom. Večer, po Kabátoch nasledovali koncerty slovenských kapiel ako napríklad Horkýže Slíže, Zoči Voči  a iní, ktorí hrali až do rána bieleho.

,,Topfest už nieje taký, ako bol kedysi“ a mnohé iné nie uchu lahodné vyjadrenia sa našli na facebookovej stránke Topfestu od ľudí, ktorí sa zúčastnili. Samozrejme, našli sa aj taký, ktorí si veľmi pochvaľovali a našli si tam to svoje. Je pravda, že tento ročník Topfestu bol poslabší s porovnaní s inými ročníkmi ale osobne si myslím, že každý si prišiel na svoje. Dúfajme len v to, že budúcoročný okrúhly 15. ročník bude opäť silným ročníkom ako býval Topfest kedysi a že organizátori napravia všetko to, čo im tento rok nevyšlo. Tak vidíme sa o rok …

Tags: