Tono S a kapela dajú poctu Hviezdoslavovi – Nadarmo predkladáš, poete

nadarmo predkladáš poete 1200x700

Ak by sa Pavol Országh Hviezdoslav reinkarnoval 100 rokov po svojej smrti do 21. storočia, bol by raper? Aké témy by vo svojich dielach riešil? A akú by mali formu? A viete čo, poďme si to rovno namodelovať – 30. júna, Nová Cvernovka – Kabinet pomalosti, vstup voľný.

Tono S., Matej Hrozáň, Alessio Lavorato, DJ M-Cee – Rapper, bubeník, basgitarista, DJ prepoja originálne vytvorenú hudbu s literárnou zložkou – prednes, recitácia. Rovnako ako Hviezdoslav či básnici jeho generácie, aj dnešní umelci komunikujú svoje poslanie a umelecký odkaz prostredníctvom seba prezentácie, autobiografických prvkov, rôznych spoločenských odkazov a presahov cez rôzne druhy umenia. Vezmite si taký RAP.

Nad všetkým zostáva veľký rešpekt pred jazykovými a estetickými osobitosťami Hviezdoslava – jeho rozprávačských vlastností zachytených v próze, zvukomalebnosti jeho poézii, dramatickosť z bežných situácii v jeho drámach – to všetko bude interpretované v novom podaní a súčasným jazykom mladej generácie tvorcov a umelcov.

Cieľom je podnietiť ďalší záujem o Hviezdoslavovo dielo súčasnými umeleckými prejavmi – rap, standup, slampoetry a taktiež predostrieť posun slovenčiny v umeleckom prejave.

Tento projekt podporili:

Nadácia ZSE

oz kultivation

Musicpress.sk

Tento projekt z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu umenia

Informácie:

Tono S & kapela – Nadarmo predkladáš poete – pocta P. O. Hviezdoslavovi

30.6.2023 / 18:00 / Kabinet pomalosti / Nová Cvernovka

Vstup voľný

Zdroj: TS Music Press Production

Tags: