Tanečnú a energickú Alice Merton uvidíme v septembri v Bratislave

Alice Merton banner

V polovici septembra sa u nás predstaví mladá kanadsko-nemecko-britská speváčka a skladateľka Alice Merton, ktorú mnohí poznáme kvôli jej chytľavému hitu „No Roots“. Už ako malé dieťa sa často sťahovala s rodinou, kvôli medzinárodnej práci svojho otca a nemeckého pôvodu jej matky. Minulý rok prišiel do Európy jej debutový singel o „žiadnych koreňoch“, ktorým ohúrila nielen európske, ale aj americké hitparády a získala cenu European Border Breakers. Táto cena je udeľovaná novým menám, ktoré sú predurčené na úspech (v minulosti ju získali napr. Adele, Lykke Li, Damien Rice, Dua Lipa…)

Speváčka, skladateľka a klaviristka vyštudovala kompozíciu v nemeckom Mannheime, kde stretla aj členov svojej kapely. Najväčším vzorom je pre ňu Brandon Flowers z The Killers, ale hlasom skôr pripomína Florence Welch z Florence and the Machine. Diváci, ktorí prídu 14. 9. 2018 do bratislavského MMC sa však môžu tešiť na tanečnejšiu a prístupnejšiu hudbu.

V rebríčkoch hranosti podľa IFPI sa jej hit „No Roots“ dostal na 5. miesto, pričom v top 10 bol tri týždne a spolu sa udržal v rebríčku viac ako pol roka. Na koncerte sa však môžeme tešiť aj na jej ostatné tanečné skladby, ako sú „Hit the Ground Running“, „Lash Out“, „Lie To My Face“ a jemnejšiu „Jealousy“.

Na Slovensku sa prvýkrát predstaví v piatok 14. 9. 2018 v Majestic Music Clube. Bez pochýb sa tento koncert oplatí vidieť. Na živom koncerte si nás určite všetkých získa špecifickým hlasom a úžasnou muzikalitou. Lístky tiež nie sú drahé. Získate ich u organizátora online na www.xl.sk.

Autor: Magdaléna Bachratá