Tanec, hudba a emócie. Fotograf Zdenko Hanout pripravuje výstavu Music in Pictures 2014

Tanec, hudba a emócie. Fotograf Zdenko Hanout pripravuje výstavu Music in Pictures 2014 BOMBING 3

Slovenský fotograf Zdenko Hanout, ktorý je už roky synonymom kvality pod pódiámi akéhokoľvek druhu, pripravuje ďalšiu výstavu fotografií. Rovnako ako vlani či predvlani predstaví svoju tvorbu prostredníctvom Music In Pictures s príznačným dodatkom 2014. Dejiskom bude po prvý raz River’s Club nachádzajúci sa na ukotvenej lodi na pravej strane Dunaja v Bratislave. Známy je aj dátum vernisáže a samotnej výstavy – streda 20. mája 2015. Vstup na podujatie je voľný. 

zdenko_hanout_portrait_2015_foto_archivZdenko Hanout sa v roku 2014 zameral na viacero druhov hudobných vystúpení. Okrem podujatí, ktoré fotografuje už pravidelne (Nova Rock, Colours of Ostrava, Bratislavské Jazzové Dni), nazrel o čosi viac aj do sveta opery a muzikálov. Do tejto kategórie spadá napríklad Operný benefičný galakoncert v drevenom kostole v Kežmarku, fotografia Mirky Partlovej z Muzikálového festivalu v Brusne, či záber speváčky Adriany Kučerovej, ktorý zachytil počas galakoncertu Under My Spell k 25. výročiu Nežnej revolúcie. Rodák z Humenného opäť nevynechal ani zábery zo vzduchu, zo zákulisia hudobných podujatí (Avishai Cohen a Martin Valihora), nafotil francúzsku divožienku Zaz, cimbalistu Cigánskych diablov Ernesta Šarköziho, talianskeho speváka Maria Biondiho, slovenských Korben Dallas v priestoroch Starej tržnice v Bratislave, britského pesničkára Finka na festivale BA City Beats alebo legendárneho speváka Led Zeppelin Roberta Planta.

Aidastyle_promo_foto_archive_AidastyleFotografie, na ktorých zdokumentoval legendárnu formáciu Dream Theater na jej koncerte v Bratislave, na sociálnych sieťach v auguste 2014 komentovali a zdieľali tisíce ľudí z celého sveta. “Fotografovať koncert týchto majstrov muzikantov bolo samo o sebe pre mňa veľkou výzvou. Chcel som počas prvých skladieb zachytiť tie správne emócie, skalných fanúšikov vo vytržení, hru na nástroje a myslím, že sa to podarilo, nakoľko si ich všimol aj sám John Petrucci a zdieľal ich,” povedal o týchto fotografiách 32-ročný fotograf. Pozvanie na výstavu Music in Pictures 2014 prijalo niekoľko významných osobností. Tým hlavným bude operný basista svetového mena a špecialista na Verdiho Štefan Kocán, ktorý vystupoval v milánskej La Scale i newyorskej Metropolitnej opere. Vystúpi s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky ŠD Košice a SND Bratislava.

Stefan-Kocan-foto-Zdenko-Hanout

Zdenko Hanout ho vlani zvečnil na portrétnych fotografiách, ale aj priamo “na mieste činu” – v Mozartovej opere Don Giovanni. Tanečným hosťom bude nadnárodná tanečná skupina CreDance a hosťom zo sveta módy mladá návrhárka známa pod značkou Aidastyle. O vegetariánske chuťovky sa na výstave postarajú šikovné dievčatá z BiteMe a sucho v hrdlách zahasí vinárstvo Chateau Romanov.

Bite_Me_Foto_BiteMe

Zdenko Hanout pôsobí na poli fotografie 16 rokov, má za sebou sedem samostatných autorských výstav a mnoho úspešných spoluprác. Tento rok sa okrem iného chystá fotografovať koncert Limp Bizkit v Bratislave, festivaly VivaMusica! a Colours of Ostrava. Jeho tvorbu si môžete pozrieť aj na stránke www.hanout.eu.

Zdroj: TS / Ján Papač / PR manager /