Sziget už od stredy. Do line-upu pribudli Iggy Azalea a Galantis

Sziget už od stredy. Do line-upu pribudli Iggy Azalea a Galantis BOMBING 1

Legendárny festival otvorí v stredu, 9. augusta, koncertom skvelá Pink! Počas siedmich dní sa na hlavnom pódiu vystriedajú hviezdy ako Macklemore & Ryan Lewis, Kasabian, Major Lazer, The Chainsmokers, PJ Harvey, Mando Diao a mnohí ďalší.

Sziget2017_Galantis_s
Do programu Szigetu, ktorý je považovaný za jeden z najlepších európskych festivalov, sa dostali aj dve slovenské kapely – žilinský Dave BranniganKinsfolk, ktorý minulý týždeň predstavil nový singel Cold Sea. Celkovo sa na Ostrove slobody, ako festivalový ostrov v centre Budapešti prezývajú fanúšikovia, predstavia stovky kapiel, ale aj divadelníci, výtvarníci či dokonca cirkusoví akrobati.

Sziget2017_Izzy_s

Sziget tesne pred začiatkom pridáva do programu dve veľké hviezdy. V sobotu, 12. augusta, sa na hlavnom pódiu spolu s Macklemore & Ryan Lewis predstaví aj Galantis a Iggy Azalea! Švédske duo Galantis so svojimi hitmi Runaway (U&I)No Money obsadilo aj slovenské rádiá.

Aj austrálsku raperku Iggy Azalea slovenskí fanúšikovia dokonale poznajú. Singel Fancy, z jej debutového albumu The New Classic, sa stal obrovským hitom a dosiahol to až na prvú priečku rebríčku Billboard. Izzy AzaleaGalantis nahradia v programe Ritu OraClean Bandit, ktorí začiatkom augusta zrušili svoju účasť na Szigete.https://youtu.be/O-zpOMYRi0w

Program hlavného pódia Sziget festivalu:

  • 9.august, streda: Pink, Billy Talent, Dubioza Kolektiv
  • 10.august, štvrtok: Jamie Cullum, Tom Odell, Biffy Clyro, Wiz Khalifa
  • 11.august, piatok: Mando Diao, Rudimental live, PJ Harvey, Kasabian
  • 12.august, sobota: Izzy Azalea, Galantis, Macklemore & Ryan Lewis
  • 13.august, nedeľa: Metronomy, White Lies, Hurts, The Chainsmokers
  • 14.august, pondelok: George Ezra, Glass Animals, Two Door Cinema Club, Major Lazer
  • 15.august, utorok: The Kills, Birdy, Alt-J, Dimitri Vegas & Like Mike

Sziget festival je sedemdňový multi-kultúrny festival, ktorý sa koná na krásnom zelenom ostrove uprostred Budapešti od 9. do 16. augusta. Celotýždenná non-stop udalosť, kde nájdete približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multi-kultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku.

Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami. Festival každoročne priláka viac než 496 000 Szigeťanov v priebehu siedmych festivalových dní.

sziget2017_plagat_s
sziget2017_plagat_s

 

Zdroj: TS / Silvia Turnerová

Tags: