Šialený koncert Billy Talent v Trenčianskom Piano Clube

Billy Talent / Foto: Adel Michnová

Posledný júlový deň tohto roku sa opäť na Slovensko vrátila kanadská kapela Billy Talent. Ich koncert bol netradične v trenčianskom Piano Clube, ktorý priestorovo nie je najväčší. Avšak, ani priestory nezabránili Trenčanom ukázať ako sa vedia baviť.

Predtým ako však prišli Billy Talent na pódium predkapelou im boli britskí TIGRESS. Štýlovo a žánrovo sa môžu prirovnať k Paramore. Už prvé tóny rozskákali masu ľudí v ,,Piáne“. Počas ich koncertu sa začalo Piáno neskutočne napĺňať, kde sa každý chcel dostať čo najbližšie, keďže neboli žiadne barikády, ľudia boli veľmi blízko obom kapelám. Katy Jackson spolu s kapelou Tigress si podmanili Trenčanov, bolo vidno že koncert si nie len kapela ale aj návštevníci riadne užívajú. Po polhodinovom koncerte tejto kapely začalo čakanie na hlavné hviezdy, na tých kvôli ktorým prišli ľudia nie len z Trenčína ale aj z Bratislavy, Košíc, Popradu a iných Slovenských miest. Čakanie na kapelu si ľudia spríjemňovali na bare na pive s možnosťou že sa už nedostanú na svoje pôvodné miesto, alebo ostali stáť na svojom mieste celú dobu.

Šialené peklo v trenčianskom klube

Klub bol naozaj vypredaný a mal úplnú fullku, takýto plný klub som riadne dlho nevidela. Neskutočné šialenstvo, úplné peklo nastalo až vtedy, keď na pódium prišiel Ben Kowalewicz s kapelou Billy Talent, svoju show odštartovali so songom Devil In A Midnight Mass. Teplota v Piáne stúpala ale taktiež aj energia Trenčanov a iných fanúšikov, kde si pospevovali každé slovo z každej pesničky, skákali a popritom sa snažili dostať čo najbližšie k svojim idolom. V klube bolo neskutočné teplo už hneď po prvej pesničke, tak aby Ben schladil fanúšikov, pravidelne na nich vylieval fľašky s vodou prípadne im ich hodil, nech sa napijú. Počas celého koncertu bolo v klube riadne pogo, dokonca nechýbali ani circle pit-y. Prevažne zazneli pesničky z albumov Afraid Of Heighs (2016) a Billy Talent II (2006).

Ben Kowalewicz sa snažil aj slovenčinu

Komunikácia s publikom bola na jednotku, nechýbali posmešky z nášho slávneho hokeja, kde sa však Slováci celkovo nenechali zahanbiť a začali skandovať „Slovenskoooo…“Ben prizeral len s otvorenou sánkou. Taktiež sa párkrát spýtal ako sa povie po slovensky ďakujem, samozrejme že nie raz na to zabudol, ale bolo to milé od neho počuť po pesničkách jeho „ďakujm“ .

Po skladbe Surrender, kde sa dav neskutočne vybláznil, vyskákal a vypotil minimálne liter potu prišla aj spomienka na zosnulých Chrissa CornellaChestera Benningtona, ktorým práve venoval pesničku Nothing to lose do neba. Krásna spomienka na veľké hvezdy v podaní Billy Talent. Záver koncertu bol v podaní štyroch najväčších songov a to s Afraid Of Heights, Louder Than The DJ, Devil On My Shoulder a Red Flag. Pri týchto pesničkách nastalo ešte väčšie šialenstvo ako predtým, mala som pocit že Piáno zachviľu padne, minimálne že sa otriasa v základoch. Po týchto pesničkách sa Billy Talent odobral zo stageu ale netrvalo to dlho a opäť boli na pódiu. Ako prídavok dali Fallen Leaves, Try Honesty a Viking Death March.

To, koľko energie a lásky zo seba vydali fanúšikovia bolo niečo neskutočné, no tú lásku nám opetoval aj Ben s kapelou. Po Viking Dath March sa opäť Ben rozrečnil a povedal slová ktoré si nesmierne vážime : “Najdôležitejšia vec, kvôli ktorej cestujeme po celom svete, vec, ktorá nám prináša nádej a inšpiruje nás každý deň, je, keď ovládneme takéto prekrásne miesta. Milujeme všetky tieto nádherné tváre, keď vidíme tú silu vo vašich očiach. Ďakujeme za to, že nás inšpirujete, pretože my veríme vo vás.

Týmto sa skončil neopakovateľný koncert v trenčianskom Piano clube na ktorý budeme ešte dlho spomínať. Dúfajme len v to, že takýchto koncertov bude na Slovensku len viac a viac. (Hlavne v mojom rodnom Trenčíne 😀 ).

Autor a foto: Adel Michnová