Storyum našli medzi sebou vraha! Pomsta v rockovej dráme

Storyum našli medzi sebou vraha! Pomsta v rockovej dráme BOMBING 2

Metal rocková skupina Storyum sa pripravuje na vydanie nového albumu Freedom. Jeho predzvesťou je nový videoklip k piesni Sweet Killer. Príbeh z drogového podsvetia o pomste a krvavých slzách je plný napätia a melodramatických scén.

Krásne ženy, nebezpeční muži, alkohol, drogy, exkluzívne miesta a temné zákutia. Scenár nového videoklipu k skladbe Sweet Killer vás prevedie smutnou historkou o utrápenej láske a trpkej pomste. Sweet Killer bola prvou piesňou pre pripravovaný album Freedom. Ten je už kompletne nahraný, za sebou má aj mastering a momentálne sa čaká na jeho vylisovanie.

Kapela od začiatku cítila, že toto je ten správny hudobný príbeh, ktorý sa stane ich prvým singlom z novej dosky o čom hovorí gitarista Los Davidos : “Je to jedna z tvrdších piesní a dobre vystihuje hudbu kapely. Dokonca sme hneď vedeli, aký klip by sme chceli k nemu mať. Potrebovali sme tam drsňáka, ktorý žije život na hrane zákona, bez žiadnych výčitiek.” O scenár a produkciu sa postaral gitarista a zakladateľ formácie Storyum, Joe Janik, technickú časť zabezpečili chalani z Moony Cinema. Na samotnom nakrúcaní sa podieľalo päťdesiat ľudí a keďže sa použilo množstvo lokalít, trvalo to viac ako sedem mesiacov. O zážitkoch z natáčania hovorí druhý gitarista a zakladateľ kapely, Joe Janik so smiechom: “Bola to rôznorodá a náročná práca. No najlepšie bolo nakrúcanie pri bazéne, kde sme mali dvadsať krásnych dievčat v bikinách a tie si to užívali, ako by boli súčasťou letnej párty. Treba podotknúť, že sme vtedy konzumovali aj dosť veľa alkoholu“.

storyum_1

Samotný videoklip už taký veselý nie je. Poukazuje na stále temné zákutia našej čiernej ekonomiky sprevádzanej násilím a tragédiami. Inšpiráciu hľadalo kvinteto hudobníkov v mafiánskych príbehoch z divokého obdobia deväťdesiatych rokov. Bude mať odveta horko – sladkú chuť? Dokáže tajomný pomstiteľ napraviť svoje životné omyly alebo opäť prejdú grázlom ich zločiny? Všetky odpovede nájdete v napínavom príbehu Sweet Killer, ktorý je súčasťou nového albumu Freedom s plánovaným vydaním na jeseň tohto roku.

storyum_u_ocka2015_2

Kapela Storyum začala svoju hudobnú cestu v roku 2011 a za ten čas prešla zaujímavou transformáciou. Ich tvorba sa hrala v slovenskom, českom, maďarskom, švédskom, britskom a dokonca aj v austrálskom rádiu. Chémia v súčasnom zložení funguje dokonale, o čom gitarista Los Davidos, ktorého pozná aj bluesová scéna z projektu Bluesraiders, povedal: “Hranie na gitare je ako sex, ako skupinový sex… nikdy to nie je len o tebe, vždy je to o ľuďoch, s ktorými hráš. Ako reagujú, ako sa cítia, akí sú kreatívni. Celé tie roky som si myslel, že nikdy nebudem hrať hudbu podobnú Storyum, ale títo ľudia sú takí cool, že som neodolal. Je to výlet. Spolu robíte úspešné aj neúspešné veci. Skoro ako rodina. Rodina, ktorú si človek vybral. Nech žije rock and roll!

Zdroj: TS / Booking & Management / Music Press Production s.r.o. /

Tags: