Instinct budú tancovať Valčík s ilúziou aj vo videoklipe 

Instinct budú tancovať Valčík s ilúziou aj vo videoklipe  BOMBING 4

Mladá pražská pop rocková kapela Instinct dokončila nakrúcanie videoklipu ku skladbe Valčík s ilúziou. Momentálne sa rieši jeho posledná finalizácia a už v polovici septembra bude mať celosvetovú premiéru na ich youtube kanáli. Tento nový hit skupiny znie od leta zo slovenských rádií.

Kapela Instinct zaujme každého, kto má rád chytľavé melódie a slovenské texty. Pieseň Valčík s ilúziou vznikla pred dvoma rokmi na text mladého autora Michala Karvaya. Slovensko – českých hudobníkov žijúcich v Prahe okamžite zaujali svieže slová a vytvorili k nim hudbu so silným refrénom.

insinct_video1

Mimochodom, skoro všetky piesne kapely Instinct vznikli na hotový text. Veď kapela spolupracuje s tými najlepšími slovenskými textármi ako je Ľuboš Zeman, Daniel Hevier, Janko Mílovčík a sami muzikanti hovoria, že myšlienka textu ich k hudbe priamo inšpiruje. Finálnu podobu dal skladbe známy hudobný producent Escon Waldes, o čom skupina hovorí: “Escon je skvelý chlapík, s ktorým sa výborne pracuje. Hoci počas práce na našich piesňach staval dom a nestíhal, nakoniec pracoval aj po nociach aby sme všetko stihli tak, ako sme chceli. Okrem toho, že je producent, tak je to snáď najlepší masteringový inžinier v ČR. Dodal našim piesňam nielen modernejší nádych ale aj výborný zvuk. Stále sme s ním v kontakte a určite s nim budeme radi spolupracovať aj naďalej“.

insinct_video2

Prvá verzia skladby vznikla v roku 2013 a prešla pestrým vývojom, hudobníci ju obrusovali, až nakoniec vyšla vo finálnej podobe v tomto roku. Nakoniec sa s ňou dostali aj do finále Košického zlatého pokladu a zaujala Slovenský Rozhlas, kde sa v lete začala hrávať. Videoklip k piesni plánovali Instinct už dlhšiu dobu a nadšené ohlasy po vypočutí ich skladby z rozhlasového éteru nakoniec rozhodli. Kapela na to reaguje týmito slovami: “Hlavnou odozvou bol zvýšený záujem o naše piesne, čo sme pocítili hlavne na zhliadnutiach na našej stránke, či na našom Youtube a tiež zvýšený záujem fanúšikov o náš facebookový profil. Niektorí ľudia, čo našu pieseň začuli v rádiu nám tiež písali a pýtali sa kedy bude videoklip“.

Instinct1

Videoklip sa natáčal v priestoroch známeho pražského podniku Retro Music Hall. Zahrali s v ňom nielen priatelia kapely, ale aj neznámi ľudia. Tí prišli na kastingové vyzvanie z Facebooku, ako aj priamo z ulice. Skladba Valčík s ilúziou je tak trochu symbolickým vyjadrením transformácie samotnej kapely. Od prvotného nápadu až k realizácii videoklipu sa ustálilo personálne zloženie (spevák Lukáš, gitarista Miroslav, bubeník Ondřej, basgitarista Jian Cobain z Malajzie) ale aj nastal posun od klasického rocku k modernejšiemu popu, ktorý má však stále rockový nádych.

insinct_video9

Gitarista Miro Maršík o tom rozpráva: “Sme radi, keď dokážeme našou hudbou osloviť stále viac ľudí a veľmi si dávame záležať aj na textoch, lebo ako sa hovorí text je duša piesne, hudba je jej telo a aranžmány sú jej šaty. Šaty sú dôležité aby ste si človeka všimli, jeho telo sa vám zapáči, ale do jeho duše sa zamilujete“.

Zdroj: Booking & Management, Music Press Production s.r.o. www.mpproduction.eu