Slovenská scéna na festivale bažant Pohoda 2015 vol. 3

Horkýže slíže a Polemic budú spomínať na Zlatého slávika BOMBING

Už o týždeň sa budeme baviť na Trenčianskom letisku, kde sa uskutoční festival BAŽANT POHODA 2015 a to je dôvod dokončiť sériu článkov s predstavovaním Slovenských interpretov, ktorý svoje hudobné umenie predstavia na Trenčianskom letisku. Na začiatok som si pripravil predstavenie skupinu, založily sestry KeryEla Kisové spolupracujú s rôznymi hudobníkmi. Okrem akustických gitár na, ktorých hraju sestri Kisové môžete zvyčajne vidieť aj bicie, husle, či basgitaru. Texty, ktoré  si dievčatá píšu samé sú len v anglickom jazyku. Na poslednom udeľovaní Radio_Heads Awarads sa dostali do nominácii v kategórii Objav roka. Skupina GENIUS LOCCI robila predskokana napríklad slovenskej speváčky Katarzie ale aj britského speváka Toma Odella a taktiež si zahrali na festivale Waves.

Sobotná noc v Európa stage bude patriť košickému zoskupeniu KURKUS. Napriek tomu, že ide mladú kapelu jej členovia sú však dostatočne skúsený hudobníci. Knieža Laureatus Pixtibaxti pochádza z kapely EARS a okrem toho skladal piesne k rôznym filmom, Honoré bol členom kapely Liter Geňa a Obalajtman (bicie, perkusie, vokály).

Aj teraz zostaneme na východe Slovenska. Predstaviteľov alternatívy z Prešova netreba veľmi predstavovať. Skupina Chiki liki tu-a vznikla v roku 1995. Skupina ma na svojom konte šesť albumov a obrovský úspech na Slovenských pódiách. Okrem Slovenska sa Chiki liki tu-a objavila na koncertoch v štátoch ako Česko, Maďarsko, Nemecko, Francúzsko, Macedónsko, Veľká Británia či Holandsko. Na Pohode sa predstavia v sobotu o 13:00 na Orange stage.

https://www.youtube.com/watch?v=bthqMRgiCSA

Piatkové popoludnie (14:00-15:00) bude patriť rock’n’rollovej skupine BILLY BARMAN. Skupinu už pomaly môžeme zaradiť medzi stálice Pohody. Je veľmi obľúbená hlavne u mladšieho publika ale nepohrdnú nimi ani staršie ročníky. Ich pecky ako Strmá voda či Cigánska vedia rozospievať všetkých fanúšikov pod pódiom. Určite si tento koncert nenechajte ujsť, z ich vystúpenia ide vždy skvelá energia.

Medzi Slovenskú klasiku môžeme zaradiť aj Ska legendu POLEMIC. Ich skákací koncert (pred dvomi rokmi práve na pohode bol nezabudnuteľný) si budete môcť vychutnať v sobotu o 19:00 v Nay tanečnom dome. Myslím, že kapelu netreba nejak predstavovať a všetci ju poznáme dostatočne dobre nato aby sme vedeli, že ich vystúpenia sú skvelé.

Indie pop v podaní Slovenskej kapely si budete môcť vypočuť v sobotu o 16:00 na Budiš stage. Práve tu si svoje nástroje rozloží Považsko Bystrické zoskupenie ELECTIONS IN THE DEAFTOWN.  Viac informácií o tejto skupine nájdete na http://www.pohodafestival.sk/artists/elections-deaftown.html alebo http://bandzone.cz/thenails

Festival Bažant Pohoda sa uskutoční na Trenčianskom letisku už budúci týždeň 09. – 11. júla. Ak ešte nemáš lístok môžeš si ho zakúpiť v sieti TicketPortal, ale treba sa poponáhľať pretože ich už nezostáva veľa. Na sa festivale okrem Slovenských interpretov (o ktorých si môžete prečítať: Slovenská scéna vol.1Slovenská scéna vol.2) predstavia interpreti s celého sveta. Medzi najväčšie mená určite patria Björk, Manu Chao La Ventura, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent a veľa iných skvelých hudobníkov. Do začiatku nám zostáva už len zopár dní ale aj tak si ešte prinesieme jeden článok, kde sa skúsime pozrieť na interpretov o ktorých si v redakcii myslíme, že stoja zato navštíviť ich koncert na Trenčianskom letisku.

Text a foto: Tomáš Ormandy