Skupina The Ills nahráva koledy. A bude spievať!

Ills kids

Chcete, aby špeciálne pre vás členovia inštrumentálnej kapely nahrali a zaspievali koledu? Máte šancu! Takýto netradičný a v istom zmysle aj šialený darček si pre svojich fanúšikov vymyslela skupina The Ills. Stačí, aby ste si objednali elektronickú verziu niektorého z ich albumov.

Kvarteto hudobníkov si už po mnohých rozhovoroch zvyklo na otázku, prečo vo svojich skladbách nespievajú a teraz sa rozhodli všetkých presvedčiť, že to dokážu. Pred vianočnými sviatkami si vymysleli špeciálne darčekové sety, zložené z podpísaných cédečiek či vinylov, tričiek a kariet s venovaním, no k tomu pridali aj skutočne špeciálnu ponuku. „Je to fakt superšpeciálakcia – ku každému digitálnemu albumu, ktorý si ľudia stiahnu do piatku 21. 12. 2018, natočíme personalizovanú vianočnú koledu. Pre každého pôjde o svetový unikát,“ vysvetľuje bubeník Ľuboš Hodás, vyklepávajúc na stole rytmus legendárnych Roľničiek. „Na Štedrý deň dostane každý video priamo do e-mailu.“

Okrem tradičných podarúnkov tak získajú fanúšikovia skupiny, ktorá sa už intenzívne pripravuje na svoju druhú účasť na prestížnom showcaseovom festivale v holandskom Groningene, aj exkluzívny darček. Skúšky si v tento predsviatočný čas spríjemnia The Ills nevšedným nácvikom a vymýšľaním unikátnych kolied, ktoré ušijú každému fanúšikovi na mieru. „Počuť spievať vianočné koledy inštrumentálnu kapelu, ktorá spieva tak maximálne v dodávke počas presúvania sa medzi koncertami, bude isto zážitok, ktorý sa len tak nezopakuje. Nehovoriac o tom, aký zážitok to bude pre nás, keď to budeme nahrávať,“ teší sa basák skupiny Peter Berák a popri tom si pohmkáva Tichú noc.

O tom, aké tromfy napokon The Ills z noše svetových aj domácich kolied vytiahnu, premýšľa aj najväčší dodávkový spevák skupiny, gitarista Miro Luky: „Chcem veriť len jednému – že si nekoledujeme o veľkú hanbu!“ Jeho gitarový kolega Martin Iso Krajčír, ktorý je v tlačových správach najcitovanejším členom skupiny, tentoraz mlčí. Na jeho tvári je cítiť sústredenie – v duchu si totiž už pospevuje svoju obľúbenú vianočnú pieseň…

Štyri klasické albumy a jedno EP sú k dispozícii na Bandcampe skupiny, kto chce získať vlastnú koledu, musí si stiahnuť album do polnoci 21. decembra. Vo februári budúceho roka už The Ills plánujú vydať nový album.

Viac info: