Simple Souls majú zmluvu s legendárnym vydavateľstvom z Londýna

promo2

Simple Souls je svieži vietor s jedinečným zvukom na drum & bass-ovej scéne. Táto pozitívne naladená trojica muzikantov a umelcov pôsobí na rôznych miestach Európy. Kapela tvorí v zložení beatmaker/DJ Peter Kovalčík žijúci v Prahe, gitarista/klávesák Jano Králik na striedačku vo Viedni a Bratislave, a Zdenko Beer, ktorý má na starosti dychové nástroje a klipy pôsobí v Mníchove. Subžáner drum & bassu, ktorému sa tento hudobný projekt venuje sa nazýva liquid funk, čo je pozitívne naladená elektronická tanečná muzika s prvkami funku, jazzu a soulu.


Debutové EP Set It Off

Pred nedávnom sa kapele podarilo upísať ako prvým Slovákom v histórii legendárnemu vydavateľstvu V Recordings z Londýna, ktoré oslavuje 25 rokov existencie. S V Recordings sú spojené také mená ako Roni Size, Krust, DJ Die, Adam F., Ed Rush či DJ Marky. Práve pod hlavičkou tohto vydavateľstva vyšlo 7. augusta 2020 ich prvé EP s názvom „Set It Off “, na ktorom sa producentský podieľal aj britský producent Link a americký MC Flotation. Na kanáli Planet V sú všetky štyri nové tracky, ktoré vydavateľstvo posiela do sveta.

“Upísať sa labelu formátu V Recordings sa človeku nestáva každý deň, takže je to pre nás nový svet, nové kontakty, noví ľudia, ale aj obrovská nová motivácia robiť hudbu lepšie a posúvať sa ďalej vpred. Vďaka nášmu EP si nás všimli a hrávajú nás svetoznáme mená drum and bassu ako Command Strange, DJ Marky, Danny Wheeler, Peshay alebo DJ Patife. S mnohými ľuďmi, na ktorých hudbe sme vyrastali sme teraz v osobnom kontakte a plánujeme dokonca spoločné kolaborácie, o čom sa nám ani nesnívalo. EP je medzi ľuďmi takisto obľúbené, keďže v Beatport top 100 dosiahlo 18-tu priečku. Taktiež sa nám ozýva čím ďalej tým viac ľudí s tým, že sa im naša hudba veľmi páči, čo nás vždy veľmi poteší. Naše prvé EP zďaleka nie je na V Recordings posledné a už sú na pláne ďalšie single, kompilácie, remixy atď. Akonáhle sa zlepší situácia ohľadom koronavírusu, tak začneme vystupovať ako live projekt doma aj v zahraničí, na čo sa už veľmi tešíme.”, opisuje pocity a plány beatmaker Peter Kovalčík.

Simple Souls pôsobia na scéne od roku 2018 a na konte majú už množstvo skladieb vydaných na vydavateľstvách ako Soul Deep Recordings, Boomerang, Timewarp Music alebo Liquid Boppers, ktoré pravidelne hrávajú známi DJs v rádiách, či na party po celom svete. Niektoré tracky môžete počuť aj na slovenskom Rádiu_FM, kde ich pravidelne púšťa DJ Lixx vo svojej relácii Signall_FM. Set It Off a britské vydavateľstvo sú nové krídla, ktoré títo talentovaní umelci rozprestreli a budú sa snažiť lietať tak, aby sa ich pozitívna hudobná tvorba dostala, čo najďalej.

 

4 nové tracky z EP:

Simple Souls & Link – Set It Off feat. Flotation

Simple Souls – Valdez in the city

Simple Souls – One rock

Simple Souls – Back in the days

Info a aktuálne dianie kapely Simple Souls:

facebook: https://www.facebook.com/ssouls/

soundcloud: https://soundcloud.com/souldnb

mixcloud: https://www.mixcloud.com/CoVo/

instagram: https://www.instagram.com/simple_souls_/

PR správa: Martin Hlavatý / AFL promotion

Foto: archív Simple Souls