Uprising prinesie tri dni nabité skvelou hudbou a aktivitami na svojej zmenšenej Wakelake Edition na Zlatých pieskoch

uprising wakelake 2020

Už tradičné zavŕšenie festivalového leta na Zlatých pieskoch sa blíži. Festival Uprising sa v zmenšenej verzii pre 1000 návštevníkov uskutoční už o pár dní, 28., 29. a 30. augusta v areáli Wakelake. Počas troch dní sa okrem prestrého hudobného programu a rôznych aktivít, diskusií a workshopov, môžete tešiť aj na skvelé gastro či dobré pivko.

Na Slovensku sme toto leto nemali možnosť vidieť veľa zahraničných vystupujúcich. Na Uprisingu ich bude niekoľko. Hneď prvý festivalový deň sa na pódiu ukáže talentovaná reggae speváčka Sara Lugo s jej novým projektom s francúzskou producentkou Supa Mana. Pôdu im pripravia slovenskí ska pionieri Polemic, bratislavská reggae-dub kapela Konekshan, či G Ras z Budapešte so svojou novou kapelou The Planeteerz.  

Sobotná noc bude patriť headlinerovi tohtoročného “malého” Uprisingu – reggae ikone Anthony-mu B z Jamajky. Ten príde predstaviť svoj nový album “King In My Castle”, na ktorom spolupracoval aj s chalanmi z Medial Banana, ktorí sa na stejdži objavia pred samotnou jamajskou legendou. 

Posledný festivalový deň bude sviežim koktejlom world music, rapu, reggae, dancehallu aj dnb. Hviezdou večera bude česko-americká kapela N.O.H.A., ktorá sa preslávila najmä chytľavým hitom “Tu Café”. Ešte pred nimi sa predvedie Strapo so svojou kapelou General Foxx a DJ-om Spinhandz-om.

wakelake fb

Za domácu scénu sa na Uprising Wakelake Edition ukážu aj Rida Radar, La3no Cubano, Akustika, Haf & Beyuz ft. Lipa ml., Opak a Veronika Strapková, Jimmy Pé, Tusté baletky, MC Jimmy Danger s formáciou Macaque, Dj MeSs, Dckdst & MC Zlo-Ba, BJ Piggo, Artist3, Hugo Hypetrain, Ghetto Youths Sound, Selekta Cifiman, DJ Škrupo, DJ Tono S. a ďalší. Z Viedne prídu Uprising podporiť DJ Smo z Jugglerz a 3gga.  

Počas každého festivalového dňa sa budú konať tanečné workshopy zamerané na Dancehall, Afro Styles a Soca music, ktoré povedú Denisa Mzungu a Beshiu, Nikol a Michelle Bambaii z Badd Fyah crew. A pokiaľ vám nestačí si zamakať pri samotnom wakingu na vode, o vašu fyzičku sa postará Boris Valihora so svojou rozcvičkou. Pripravené sú aj zaujímavé diskusie na enviromentálne témy, dozviete sa aj niečo viac o histórii a vplyvu reggae alebo o dezinfo scéne a hoaxoch. 

Zaži jedinečnú atmosféru veľkého Uprising Festivalu v jeho malej verzii na bratislavskom Wakelake na Zlatých pieskoch už 28.-29.-30. augusta! V predaji je posledných 250 lístkov na každý festivalový deň a spolu so zvyšnými permanentkami ich zoženiete na domovskej stránke festivalu www.uprising.sk.

Nalaďte sa na Uprising Wakelake Edition týmito playlistami:

Spotify: http://bit.ly/uprising2020-spotify
YouTube: http://bit.ly/uprising2020-youtube

FB: https://sk-sk.facebook.com/uprisingfestivalofficial/
IG: https://www.instagram.com/uprising_festival/

Zdroj: TS Uprising