Shaolinskí mnísi sa vracajú na Slovensko

Shaolinskí mnísi sa vracajú na Slovensko BOMBING 2

Po štvorročnej odmlke sa majstri Shaolinu opäť predstavia aj slovenskému publiku. Oproti poslednej návšteve Slovenska, kedy vystúpili až v troch mestách, ukážu svoje majstrovstvo len v Bratislave.

Shaolinskí mnísi cestujú po svete už dvadsať rokov a pri tejto príležitosti ukážu 14. 4. 2016 na Pasienkoch výber toho najlepšieho, čo za dve desaťročia na svojich potulkách predviedli.

Mnísi, od ktorých by sa pokore, skromnosti, vnútornej energii či duševnej harmónii mohol učiť každý, predviedli naposledy na Slovensku dychberúcu šou, kde často popierali fyzikálne zákony. To, čo ovládajú shaolinskí mnísi, dokáže len málokto na svete a často ich ukážky lavírujú na hranici života a smrti.

Bežný človek by zrejme niečo podobné nemal šancu prežiť, no pre trénovaného mnícha je tlačenie ťažkého bremena oštepom, opretým ostrou špičkou o krk dennou rutinou. Rovnako ako lámanie hrubých drevených guľatín na hlavách či rozbíjanie betónových dosiek kladivom na tele, ktoré leží na ostrých predmetoch.

Vrcholným číslom je však prehodenie ihly cez sklennú tabuľu vďaka absolútnej koncentrácii. “Pri výkonoch týchto ľudí má obyčajný človek pocit, že pochádzajú z inej planéty. Pri ich kúskoch sa doslova zatajuje dych. Bratislavské vystúpenie bude ich jediné na Slovensku v rámci tohto turné,” prezradil organizátor tejto šou Karol Jagoš z agentúry Trio Production. Shaolinskí mnísi sú veľkým lákadlom aj rôznych televíznych šou. Počas dvadsiatich rokov, odkedy so svojím umením tešia divákov po celom svete, sa predstavili napríklad v šou Jay Lena, Davida Lettermana či Thomasa Gottschalka.

Zdroj: TS / Danka Šoporová / ACCESS Production, s.r.o.