Secret Wars Slovensko 2011

Secret Wars Slovensko 2011 BOMBING

Liga Secret Wars Slovensko postupuje v plnom prúde a vrámci festivalu Toto Je Hip Hop 2011 sa predstaví exhibičným súbojom medzi dvoma velikánmi slovenského Street Artu ANIMOm a WENIm. Súboj sa uskutoční v sobotu 2.7.2011 na druhom pódiu DJ CLUB o 14:00 hod.. Obaja z umelcov už v minulosti v Secret Wars súťažili a momentálne brúsia fixi, aby Vám ukázali čo dokážu.

História Secret Wars

Secret Wars pochádza z Anglicka a je pomenované podľa prvého z Marvellových kultových komiksov. V epickom súboji sa v ňom stretávaju tí najväčší super hrdinovia všetkých čias. Odvodené od podstaty tohto kultového komiksu, Secret Wars spája najlepších ilustrátorov, maliarov a kresličov po celom svete a to usporiadaním tajných vojen, teda súbojov ilustrátorov.

Pravidlá

V týchto súbojoch sa bojuje fixou či štetcom a čiernou farbou a bojiskom sú veľkoplošné plátna a dosky, miesto krvi tečie farba. Súboje trvajú 90 minút, počas ktorých majú umelci možnosť svojím štýlom, talentom a vtipom potupiť svojho súpera pred očami divákov. Maľuje sa v zmysle komiksového prostredia len čiernou farbou alebo fixou, bez pomoci náčrtku či kresby, ceruzky, bez možnosti opráv teda Free Hand.

V doprovode hudby, vizuálnych projekcií, živých vystúpení kapiel a dj-ov vzniká velkolepá audio-vizuálna show, ktorej hlavný hrdinovia sú umelci a ich talent. V tomto interaktívnom predstavení rozhoduje dvojčlenná porota a hlas publika, meraný decibelmetrom. Výherca postupuje do dalšieho kola a absolútny výherca do Európskeho finále.
Secret Wars dobil svet

Podobne ako v kultovom filme Fight Club sa na tajných miestach po celom svete stretávajú nadšenci umenia, aby v tajných vojnách prezentovali svoj talent. Nájdete ich v upršaných uličkách Londýna či prázdnych fabrikách v Malmo, v malom bare na pláži v Sydney či v najnovšom klube v centre New Yorku. Secret Wars sa stal za posledných 5 rokov Mekkou ilustrátorov a najväčším podujatím v živom kreslení na svete. Pomocou Secret Wars našlo slávu nespočetne veľa dovtedy neznámych talentov, medzi inými Miss Led, Bridge Stahli, Beastman, DiscoTeck, Sprinkles, Ken Taylor, London Police, Scale, Swanski, Mr Inky.

Vďaka veľkému ohlasu divákov po celom svete sa Secret Wars stal uznávaným brandom, ktorý je zárukou umeleckej kvality. Jeho dosah sa za posledné roky rozšíril na všetky kontinenty a pod heslom ,,Sky is the limit,, začína organizovať prvý súboj priamo v oblakoch na jednom z lietadiel nemenovanej oranžovej spoločnosti.

V roku 2009 sa Secret Wars rozšíril do Austrálie, v roku 2010 do Japonska a Thajska, USA, Kanady a medzi inými prvý krát do Čiech a na Slovensko. Okrem súťaží v jednotlivých štátoch Európy sa výhercovia automaticky kvalifikujú do celoeurópskeho finále. Zámerom Secret Wars je v roku 2012 zorganizovať epický súboj super hrdinov, teda výhercov z celého sveta.