SCENA_FM CHYSTÁ VIAC AKO SĽUBNÝ PROGRAM

SCENA_FM CHYSTÁ VIAC AKO SĽUBNÝ PROGRAM BOMBING 3

Z éteru Rádia_FM  sa vám pravidelne každý piatok prihovárajú moderátori GalagerYanko Kral. Táto dvojica DJov vás spoločne sprevádza tým najlepším z elektronickej hudby a to pod hlavičkou relácie Scena_FM. Emika, Zebra Katz, Voiski, Amy Becker, Zinc, Fallgrapp, B-complex, Makoto, Michal Kaščák, Toky, L PLUS či FVLCRVM. To je len zlomok mien, ktoré ste mali možnosť počuť. Festivalové rubriky, informácie o parties, hudobné novinky, súťaže o vstupenky na klubové akcie a koncerty na celom Slovensku. Scena_FM ponúka nielen to. Na mixcloude relácie momentálne nájdete 74 mixovaných setov od legiend ale aj nováčikov slovenskej či zahraničnej klubovej scény. Každý týždeň je zoznam bohatší minimálne o jeden mixovaný kúsok.smack

O májový program sa v najbližšom vydaní relácie postará vynikajúci raper, DJ a producent Smack (CZ). V Čechách zožal prvé úspechy so svojou skupinou Iscream Boyz a založením vydavateľstva Archetyp51. Momentálne je na turné so svojim albumom P´s a Love, ktorý predstaví aj v Bratislave. Pred svojim vystúpením sa na slovíčko zastaví aj v obrátenej pyramíde.

 

DauwdDeep House, techno, acid, garage, indie dance, nu disco. To všetko nájdete v mixovanom sete, ktorý zaznie už tento piatok od Okash a Ferque a.k.a. PLUS plus, ktorí v roku 2013 spolu s viacerými umelcami otvorili Durvacrew magic dom, kde hostia najlepších performerov na hodinových streamoch s live vizualizáciami. Čerešničkou májového programu bude Dauwd (UK).

Britský producent a DJ narodený v USA, s koreňmi v Iraku a momentálne pôsobiaci v Londýne. Dauwd vydáva pod hlavičkou svetovo známeho hudobného vydavateľstva Kompakt, ako aj mnoho ďalších významných mien, ako sú The Orb, GUS GUS, Pet Shop Boys a mnohí ďalší.

dave owenV júnových vydaniach relácie budete môcť počuť mixovaný set od amerického DJa Davida Owena (US). Medzi pozvanými hosťami bude Lyrik, ktorého možno predstaviť ako rokmi ostrieľaného repera, ktorý je známy najmä z formácií Zlokot a Modré Hory. Talentovaný textár a človek, ktorý má rád hudbu a rád o nej rozpráva. Preto nesmie chýbať ani v Galagerovej a Yankovej dvojhodinovke.

FOTO ZO ŠTÚDIA - GALAGER A EMIKADo relácie prijal pozvanie DJ, producent a výborný fotograf Tomáš Haverlik, ktorý na klubovej scéne pôsobí od roku 2001. Je predstaviteľom a exportérom slovenského progressivu a svojmu vyhranenému štýlu je verný dodnes. Špecifický zvuk tohto pána je naozaj výnimočný a rozpoznateľný od prvej minúty.

  • Do povedomia dávame aj júnovú akciu, na ktorej vystúpia samé zvučné mená. Akcia SCENA FM NAJT sa bude konať v košickej vynovenej Tabačke. Viac informácií o evente nájdete TU.
  • Scenu_FM nájdete aj na faceboku TU.
  • Všetky podcasty relácie nájdete TU.
  • Všetky dj sety, ktoré odzneli v Scene_FM nájdete TU.

Mnohí vravia o reinkarnácii už neexistujúcej relácie o tanečnej klubovej scéne Club Lab,  ktorá bola považovaná za najúspešnejšiu reláciu o elektronike, aká sa kedy v slovenskom éteri objavila.

LYRIK

Scena_FM sa venuje širokému spektru elektronických hudobných žánrov. Samotný program je bohato zastúpený live dj setmi, rozhovormi s hudobnými hosťami a selekciou hudby Yanka KralaGalagera.

Scena_FM / piatok / 22:00 – 00:00 naživo na Rádiu_FM

 

Zdroj: TS