Šanca pre mladých hudobníkov – džezáky aj tento rok hľadajú talenty

Šanca pre mladých hudobníkov – džezáky aj tento rok hľadajú talenty BOMBING

Nielen mladí jazzoví hudobníci budú mať aj tento rok šancu koncertovať na Bratislavských jazzových dňoch Slovenská sporiteľňa. Organizátori festivalu už po ôsmy raz spúšťajú súťaž, v ktorej medzi sebou zabojujú hudobníci a kapely hrajúce nielen jazz, ale aj príbuzné žánre.

Program festivalu sa snažíme formovať pestro. Zameriavame sa na kvalitnú hudbu a tohto hesla sa držíme aj pri výbere finalistov súťaže mladých hudobníkov,“ prezradil Pavel Daněk, organizátor festivalu. Z prihlásených kapiel budú vybratí finalisti, ktorí budú koncertovať už na tohtoročných džezákoch, ktoré sa budú konať od 20. do 22. októbra. Víťaz, ktorého vyberú fanúšikovia hlasovaním, má zaručený koncert na hlavnom pódiu festivalu v roku 2018.

Na svoju premiéru na Bratislavských jazzových dňoch v dobrom spomína aj Martin Štefánik, líder projektu Ľudové Mladistvá:Bol to koncert, na ktorý sme sa najviac tešili a cítili obrovskú zodpovednosť, keďže to bol prvý väčší koncert a ešte k tomu pre nadšencov jazzu. Pre mňa osobne to bol aj koncert, na ktorý nikdy nezabudnem. V strede jednej z našich kompozícií ľudia začali tlieskať a kričať. Najkrajší moment. A či nám víťazstvo v súťaži pomohlo? Určite áno. Začalo sa o Ľudových Mladistvách viac vravieť a k tomu všetkému tento rok otvárame BJD a hráme pred Royom Hargrovom. Ja sa mega teším.“ Doterajšími víťazmi súťaže mladých talentov sú kapely The Illusions Trio (2010), FAT breakFAST (2011), Martin Uherek Quartet (2012), Maringotka (2013), GrooveHub (2014), Cha Bud! (2015), Ľudové mladistvá (2016).

Kapely, ktoré sa chcú zúčastniť súťaže a mať šancu zaradiť sa do zoznamu víťazov, môžu svoje prihlášky posielať do 25. septembra 2017. Skladby kapely či projektu je potrebné zaslať spolu s krátkou biografiou a fotografiou na adresu rockpop@rockpop.sk alebo poštou na Rock Pop Bratislava, P. O. Box 55, 814 99 Bratislava.

Organizátorom festivalu a vyhlasovateľom medzinárodnej súťaže Pódium mladých talentov BSK je agentúra v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa 2017 budú od 20. do 22. októbra, headlinermi jednotlivých večerov budú Roy Hargrove (piatok), Blood, Sweat & Tears (sobota), Cory Henry & The Funk Apostles (nedeľa). Organizátori pripravili aj bonusový večer – v nedeľu 29. októbra bude v Bratislave koncertovať Marcus Miller. Bližšie informácie o programe festivalu a koncertujúcich nájdete na www.bjd.sk.

 

Zdroj: TS / Silvia Turnerová