Rekordný Pohoda Deň_FM v Slovenskom rozhlase

 

Včera sa uskutočnil v budove Slovenské rozhlasu POHODA DEŇ_FM 2015 a musíme ho zhodnotiť veľmi úspešne. Nepriaznivá predpoveď počasia spôsobila, že akcia sa nekonala vonku na terase ako bolo v pôvodnom pláne, ale všetko sa odohrávalo v komornom štúdiu č.5 Slovenského Rozhlasu čo spôsobilo, že nie všetci návštevníci sa dostali na všetky večerné koncerty, ktoré boli fantastické a je sa načo tešiť. (teda hlavne koncert skupiny PARA, ktorý bol preplnený). Vrcholom boli koncerty dvojky Vec a Škrupo, Para a samozrejme najväčšia hviezda večera East India Youth.

Počas dňa sa v živom vysielaní Rádia_FM uskutočnili rozhovori s viacerými členmi týmu BAŽANT POHODY, ktorý informovali o pripravovanom ročníku festivalu. Väčšina informácií však odznela na verejnej tlačovej konferencii. Tu odzneli aj informácie o jednotlivých koncertoch rozdelených na jednotlivé dni. Vo štvrtok sa bude oslavovať. Na hlavnom pódiu sa predstaví skupina PARA, ktorá tu oslávi svoje 20. výročie po nich budú nasledovať ich o 10 rokov starší kolegovia zo skupiny BEZ LADU A SKLADU a večer zakončí skupina MANU CHAU. Piatkový večerný program na BAŽANT STAGE bude patriť skupinám FFS (Franc Ferdinand & Sparks) a DIE ANTWOORD. Ďalej organizátori prezradili viacero noviniek, jednou z nich je aj predĺžený čas na jednotlivé koncerty zo 60 minút na 90. Z občerstvovacích centier sa vytratí kofola a nahradí ju ŠOFOKOLA a BUDIŠka, keďže BUDIŠ sa stal hlavným partnerom festivalu a preto aj jeden zo stage ponesie meno podľa tejto slovenskej minerálky.

Viac informácií o chystaných zmenách a vlastne o všetko čo môžete vidieť na Trenčianskom letisku vám prinesieme v najbližších dňoch. Teraz si však vychutnajte náš fotoreport zo skvelého POHODA DEŇ_FM.

Text & foto: Tomáš Ormandy