Red Bull Tour Bus dáme do pohybu počas Bažant Pohoda Warm Up Tour

Red Bull Tour Bus dáme do pohybu počas  Bažant Pohoda Warm Up Tour BOMBING

Dobrá správa pre pohodových nedočkavcov – warm up festivalu začne vďaka turné Red Bull Tour Bus už v utorok. Legendárna Karosa z roku 1977 príde počas “festivalového týždňa” so svojim pojazdným stageom do Košíc, Žiliny a Trenčína. Vystúpi na ňom jedna z najobľúbenejších domácich festivalových kapiel Para a math-rocková smršť z Japonska – Tricot.

Pojazdný hudobný stage tróni na kompletne zrenovovanom autobuse. Jeho interiér poskytuje priestor pre špeciálny backstage určený hudobníkom so šatňou a malou útulnou chill out zónou. To najdôležitejšie sa však udeje na jeho streche.

Hudobnú nálož na Bažant Pohoda Warm Up Tour odpáli japonské dievčenské trio Tricot. Tomuto math-rockovému tornádu sa podarilo strhnúť ľudí už na minuloročnej Bažant Pohode. Spolu s bubeníkom dievčatá vydali debutový album s názvom T H E a odohrali koncerty na podujatiach ako Rock in Japan, Fuji Rock Festival alebo Rising Sun Rock Festival. V apríli ich magazín Rolling Stone zaradil medzi 10 kapiel, o ktorých by ste mali vedieť – my len dodáme – počuť a vidieť.

Nemenej významný bude slovenský zástupca na Red Bull Tour Buse. Z pódia Karosy z roku ´77  zahrá skvelá koncertná skupina – Para. Výsledkom ich živého a živelného hrania je, že piesne ako “Ticho“, “Otec“, “Prví poslední“, “Prezident” či “Keď ťa stretnem” zľudoveli. V tomto roku oslavujú 20 rokov od svojho založenia. Ich narodeninovú párty privezieme na východ, stred i západ Slovenska.

Bažant Pohoda Warm Up Tour sa začne  7.7. v Košiciach, 8.7. sa presunieme do Žiliny a 9.7. do Trenčína, kde bude Red Bull Tour Bus súčasťou samotného multižánrového festivalu Pohoda a vystúpeniami doplní hlavný stage. Už len dodáme, že v Košiciach a v Žiline si môžete Bažant Pohoda Wam Up Tour vychutnať zadarmo.

Viac info:

Zdroj: TS / Anton Repka / PR and Media Director /

7.7. KOŠICE, 8.7. ŽILINA a 9.7.TRENČÍN